Supermoto/Enduro - ustawki Kraków i okolice

Moderator: Policho

Jakub123
Kandydat
Kandydat
Imię: Jakub
Sprzęt: DRZ

Re: Supermoto/Enduro - ustawki Kraków i okolice

Post autor: Jakub123 » 29 lipca 2016, 15:52

Jestem na tak, ale jak sobota to po 14, albo niedziela to już cały dzień.

motórzysta
Swój
Swój
Imię: Łukasz
Sprzęt: dr650se
Kontakt:

Post autor: motórzysta » 29 lipca 2016, 17:13

ok, to jutro 14.30 na tym orlenie :

https://www.google.pl/maps/place/Stacja ... 20.0615904

pasuje?

Jakub123
Kandydat
Kandydat

Post autor: Jakub123 » 29 lipca 2016, 17:30

Tak, 14.30 Orlen.

Awatar użytkownika
Lagoona
Kandydat
Kandydat
Sprzęt: KTM 350 EXC-F

Post autor: Lagoona » 30 lipca 2016, 13:26

Dajcie później znać jak wyglądają te miejscówy. Ew może jakieś zdjęcia/filmiki będziecie mieli, to fajnie by było jakbyście zamieścili.
A był ktoś może tutaj:
https://goo.gl/maps/MyurqZ7YyMP2
i mógłby się wypowiedzieć, lub pokazać zdjęcia? :)

Jakub123
Kandydat
Kandydat

Post autor: Jakub123 » 30 lipca 2016, 22:32

Więc tak: miejscówka pierwsza znaleziona dopiero za drugim razem, bo zarośnięta krzakami całkowicie i raczej nie nadająca się do jazdy chyba, że ktoś odważny spróbuje. Widać że daaaawno nic tam nie jeździło.
Miejscówka druga chyba nawet ok tylko wszędzie głębokie kałuże mimo że było gorąco i wszędzie indziej sucho.
Ale ogólnie to moje bardzo subiektywne zdanie, bo nie wiem jak wygląda dobra miejscówka, wcześniej nigdy nie latałem w terenie i jednak muszę założyć koła enduro, bo na SM się nie da za bardzo.

Co do tego "toru podgórze" to byłem tam z miesiąc temu i zasadniczo już tam nic nie ma- po prostu równe pole z jakimś zbożem czy czymś innym. Sprawdzałem 3 razy czy jestem w dobrym miejscu i albo tam na prawdę nic nie ma, albo jestem ślepy :P

BTW. Jakieś patenty na lusterka żeby nie cierpiały w terenie przy glebach? Zdejmować? Jakieś składane? Miałem takie małe montowane pod kierownicą i o ile widać w nich lepiej niż w normalnych to jakimś cudem przy glebie łamią się.

Awatar użytkownika
Noriad
KGP 80
KGP 80
Imię: Krzysiek
Sprzęt: CeBula
Kontakt:

Post autor: Noriad » 31 lipca 2016, 00:06

Ten tor podgórze to raczej "dawno temu i nieprawda" bo owszem, na zdjęciach satelitarnych z 2013r. tam jest, ale na google earth, jak się ustawi najnowsze zdjęcie (08/2015) to wygląda to tak jak poniżej.

A odnośnie lusterek, chociaż w terenie nigdy nie latałem, to obstawiałbym po prostu demontaż - niech ten z tyłu się martwi jak chce Cię wyprzedzać, jak to na wyścigach zazwyczaj bywa.
Załączniki
2015.jpg
Play hard, go pro!

Awatar użytkownika
Lagoona
Kandydat
Kandydat

Post autor: Lagoona » 31 lipca 2016, 07:29

O kurcze no to mnie zasmuciliscie tym torem podgorze :( Wielka szkoda, bo na google maps wygladalo swietnie. Bylam w bodzowie, ale podloze zbyt mialkie jak dla mnie, nie jestem w stanie chyba sie tam dobrze bawic. Pozatym bylam po ulewach i niektore sciezki byly kompletnie zalane.
Co do lusterek to u mnie swietnie sprawdzaja sie te montowane pod kierownice. Jeszcze nigdy nie udalo mi sie ich zniszczyc, ani nawet skrzywic przy upadku. Podrzuce zdjecie pozniej. Ale udalo mi sie natomiast polamac juz chyba ze cztery klamki sprzegla/hamulca.

motórzysta
Swój
Swój
Kontakt:

Post autor: motórzysta » 31 lipca 2016, 11:47

Raciechowice:
Obrazek
Obrazek

Miejscówka koło gdowa to głównie szutrówki między krzakami, z głęboką stojącą wodą, nic ciekawego w sumie.

Ogólnie to jest gdzie endurzyć, ale jadąc samemu instynkt samozachowawczy hamuje mnie przed wjazdem w trudne miejsca, dobrze jest mieć towarzystwo w razie potrzeby wytargania moto z jakiegoś bagna :D

Do dnia wczorajszego sądziłem, że lusterka pod kierownicę są nie do urwania, Jakub123 uświadomił, że nie są :D

Awatar użytkownika
BigBoyKR
KGP 200
KGP 200
Imię: Radek
Sprzęt: Od 250 do 1500 ;)
Kontakt:

Post autor: BigBoyKR » 31 lipca 2016, 12:53

Wracając do lusterek - składane są zdecydowanie najlepsze. Jak będziesz ciągle odkręcał to w końcu upitolisz gwint. Składane lusterka możesz kupić z aliexpress. Są dokładnie te same, co sprzedawane u nas na allegro, ale w cenie jednego z allegro masz dwa łącznie z przesyłką z Chin. Tylko sprawdź sobie kwinty, czy nie masz lewych i ewentualnie dokup przejściówkę.
W Bodzowie można jeszcze wjechać na teren kamieniołomu. Na budynku masz sprayem napisany nr telefonu, gdzie możesz zgłosić swój pobyt (bo to teren prywatny) i ewentualnie dogadać się co do kosztów (są śmiesznie niskie). Jak nie będzie dużo trialowców to jest to fajne miejsce do poćwiczenia jazdy technicznej, niekoniecznie szybkiej.
http://bigboykr.blogspot.com/ się uzupełnia..

motórzysta
Swój
Swój
Kontakt:

Post autor: motórzysta » 3 sierpnia 2016, 18:51

Ktoś chętny na jutrzejsze "czwartkowe"? Proponuję Bodzów, około godziny 19

Awatar użytkownika
Lagoona
Kandydat
Kandydat

Post autor: Lagoona » 3 sierpnia 2016, 21:02

Po ciemku po Bodzowie? :shock: ostro!
Swoją drogą co to za "czwartkowe"? Czy chodzi o czwartkowe 'świrowanie' nocą po mieście? Myślałam że to dot. raczej samochodów.

Jakub123
Kandydat
Kandydat

Post autor: Jakub123 » 3 sierpnia 2016, 22:22

Czwartkowe to albo Bora, albo Jaworniki ew. jedno i drugie, ale to sam asfalt, chociaż do Maca w Jaworniku można polecieć albo Zakopianką, albo lokalnymi krętymi drogami zahaczając o Siepraw co polecam, ale mimo wszystko 0 terenu, ale dla SM droga raczej zacna.

Awatar użytkownika
Lagoona
Kandydat
Kandydat

Post autor: Lagoona » 3 sierpnia 2016, 22:28

Aha czyli to co myślałam, tylko w wydaniu na dwa koła :) to wesoło, zatem szerokości!

Jeszcze pytanko czy ktoś odwiedzał to miejsce?
https://goo.gl/maps/95sbbunX4Tp
W street view z autostrady widać conieco... wygląda obiecująco, aczkolwiek obawiam się że może być trochę zapuszczone. Może jak się zmobilizuję kiedyś jak będzie ładna pogoda to spróbuję tam dojechać.

motórzysta
Swój
Swój
Kontakt:

Post autor: motórzysta » 3 sierpnia 2016, 23:12

Swego czasu panowie z forum transalpa w czwartki dzidowali po krzakach, by później wjechać na bp bora ubłoconymi sprzętami, jednak to już chyba za nami. Jak przeglądam czasem temat na forum trampka to piszą tylko o leczeniu bolących stawów :D

Jakub123
Kandydat
Kandydat

Post autor: Jakub123 » 4 sierpnia 2016, 23:04

Ktoś coś planuje na weekend jakoś bliżej tj. Bodzów czy coś podobnego? To może wskoczę już w kostkę.

ODPOWIEDZ