FAQ  •  Zarejestruj  •  Zaloguj

Dodatkowe lusterka na autostradę

Moderator: WS

<<

maciejce

Świeżak

Imię: Maciej

Sprzęt: Honda CBF600NA PC38

Post 9 marca 2018, 04:00

Dodatkowe lusterka na autostradę

Hej, jeżdżę CBF N i niestety, na austostradzie muszę się poskładać tuż za deflektorem tak, że nie widzę nic w lusterkach. Przy każdej zmianie pasa muszę obracać głowę, a przy większych prędkościach mi ją zwyczajnie urywa. Jadąc tak w trasie niestety kark mnie potem napier^&* jak po ładowaniu energią przez Harrego z Tybetu. Jest jakaś opcja, żeby domontować jakieś dodatkowe lusterka gdzieś przy deflektorze? Ktoś próbował czegoś takiego?
<<

BigBoyKR

KGP 200
KGP 200

Imię: Radek

Sprzęt: Od 250 do 1500 ;)

Post 9 marca 2018, 08:27

Re: Dodatkowe lusterka na autostradę

Przepraszam, nie mogłem się powstrzymać....
Niejaki Jeremy Clarkson w Wietnamie miał podobny problem do Twojego. Nie wiązało się to z prędkością a jedynie z "innymi uwarunkowaniami fizjologicznymi" ;)
Proszę zdjęcie, moped pierwszy z lewej ;)

Obrazek

PS Na pewno ktoś da lepszą radę ;)
http://bigboykr.blogspot.com/ się uzupełnia..
<<

vonPancia

KGP 110
KGP 110

Imię: von Pancia

Sprzęt: CBF125>CBF600NA

Post 9 marca 2018, 09:15

Nie jest to wprost odpowiedź na Twoje pytanie (nic o takich lusterkach nie wiem), ale może po prostu trochę za dużo oczekujesz od nakeda...

Dla mnie komfort na takiej samej kobyle całkiem na golasa wynosił ok. 120-130 km/h, po zamontowaniu firmowej małej owiewki 140-150 km/h. (wynalazków typu szyba turystyczna do nakeda ja osobiście nie poważam).
Powyżej się oczywiście da (a nawet praktykuje :hihihi: ), ale raczej krótkoterminowo, na golasie sporo już wtedy zależy także od kierunku i siły wiatru.

A ad meritum - jeździłem w zeszłym roku jakimś tanim Harleyem (chyba Sportster 883 - kilkuletni), który miał lusterka zamontowane poniżej kierownicy i widoczność była (jak na Harleya :lol: ) poprawna.
Może takie dodatkowe lusterka to jest jakaś droga?
Ho i crini già grigi,
ex cathedra parlo!
<<

maciejce

Świeżak

Imię: Maciej

Sprzęt: Honda CBF600NA PC38

Post 12 marca 2018, 02:28

Ja mam taki deflektor / szybę jak jak na tym zdjęciu: http://www.lerepairedesmotards.com/img/ ... design.jpg. Kiedy jadę wyprostowany, to przy 140-160 miota mną jak szatanem, kiedy się położę na baku i mam szybkę od kasku tuż nad tą szybą, jest spoko. To jest dla mnie optymalna pozycja na autostradzie, dojechałem tak do Wenecji i z powrotem :). Ale lusterek niestety nie widać... nawet gdyby były z boków kierownicy, też ich nie zobaczę :D. Potrzebowałbym czegoś wysuniętego do przodu. Albo kamerę z tyłu i tablet przy szybie :D. Kiedyś ktoś mi mówił, że praktykował dodatkowe lusterka na autostradę, ale to było bardzo dawno temu, nie pamiętam kto i w ogóle nie interesowałem się wtedy motocyklami.
<<

viper

KGP 300
KGP 300

Imię: Bartek

Sprzęt: F650ST

Post 13 marca 2018, 15:40

Normalnie szukasz miejsca na moto później szukasz lusterka które w to miejsce pasuje kupujesz montujesz gotowe taram.
Ewentualnie wsiadasz na moto jedziesz do np M&M opowiadasz im o swoim problemie i oni znajdują lusterko miejsce i pewnie nawet ci przykręcą
www.foto-zocha.pl www.faktoriaslopnice.pl
<<

polly

GP
GP

Sprzęt: sózócki

Post 24 marca 2018, 22:47

vonPancia napisał(a):który miał lusterka zamontowane poniżej kierownicy
Może takie dodatkowe lusterka to jest jakaś droga?
Często opisywane jako lusterka supermoto/cafe racer.
Jakbyś chciał przymierzyć/przetestować w Krakowie, to mogę pożyczyć.
na co koni kupa, jak kierowca dupa?

Powrót do Poradnik Forumowy