PRZYKLEJONY: Opony - jakie wybrać, opinie?

Pomocy, Help, Hilfe, Aiuto, Secours, Socorro

Moderator: WS

Awatar użytkownika
brukiew
Kandydat
Kandydat
Imię: Łukasz
Sprzęt: yzf-r6
Kontakt:

PRZYKLEJONY: Opony - jakie wybrać, opinie?

Post autor: brukiew » 16 lutego 2010, 09:18

witam
szykuje sie do zmiany opon w motorku tylko pojawil sie dylemat jakie? wstepnie zostaje przy dosyc nowym produkcje pirelli angel ale czy to dobry wybor? co wybyscie osobiscie polecili? czytalem test z jednego miesiecznika ale nic mi nie podpowiedzial wiadomo ze duzo zalezy do stylu jazdy ale pamietajmy ze jazda w miescie to bedzie a nie na torze :P
z gory dzieki za odzew
pozdrawiam
Alteri vivas oportet, si vis tibi vivere

staffik

Post autor: staffik » 16 lutego 2010, 09:26

Js osobiście by wziął Pilot Power 2tc, sam na takich jezdze i mnie jeszcze nie zawiodły, niechwaląc "swojego". Natomiast odradze ci Dunlopy qualifier, na których czy to w mieście czy poza nim ślizgały jak cholera.

Awatar użytkownika
Whiplash
KGP 300
KGP 300
Imię: Daniel
Sprzęt: Piekna Włoszka
Kontakt:

Post autor: Whiplash » 16 lutego 2010, 09:41

zalezy do czegoi chces zopony ?? jak piszcze staffik, 2ct chyba najlepsze opony w tym momecie jesli chodzi o cywilna i sportowa jazde :) , nie polecam za to opon strikte sportowych na zwykle drogi, bo wlasnei beda slizgac jak cholera :) chyba ze dysponujesz kocem do grzania gum i bedziesz palowal tak zeby potrzymac temperature :)

stosunek ceny do jakosci najlepiej wypada w przypadku Dunlop z serii "D"

dobrymi oponami z niskiej polki sa tez maxxis Presa-Sport lub shinko ktore osobiscie stosuje ale maja duza wade, sa miekki i szybko leca i to bardzo szybko :)
http://www.apriliaforum.com.pl/admin_pliki/baner_forum_ap.gif

Awatar użytkownika
sarawi
KGP 300
KGP 300
Sprzęt: BMW f 650 GS
Kontakt:

Post autor: sarawi » 16 lutego 2010, 10:53

Jeszcze chwile i naprawde wszyscy pomysla, ze sie lubimy, az wkoncu sami w to uwierzymy - bo tak zgadzac sie we wszystkim i non stop? :)
staffik pisze:Pilot Power
ale rzeczywiscie - ja tez na nich jezdze (mialam kilka rodzajow Michelinow - tak naprawde wszystkie sobie bardzo chwale) i polecam. Bardzo dobre opony, pod warunkiem, ze masz do wydania troche wiecej, niz 500 zl :)
WWW.SZKOLAMOTOCYKLOWA.PL

staffik

Post autor: staffik » 16 lutego 2010, 11:00

sarawi pisze:Jeszcze chwile i naprawde wszyscy pomysla, ze sie lubimy, az wkoncu sami w to uwierzymy - bo tak zgadzac sie we wszystkim i non stop?
nieh cię fantazja nie ponosi Magdaleno:) lubie cię ale bez przesady ;p
sarawi pisze:Bardzo dobre opony, pod warunkiem, ze masz do wydania troche wiecej, niz 500 zl
Myślę, że się z tym liczy sk0oro pytal o pirelli angel. A wracając do nich to są nowe opony, więc cieżko będzie o opinie zwykłego szarego motocyklisty.....a w gazetach to zawsze zachwalają co by nie było. Smiało brukiew kupuj PP 2tc, a zobaczysz, że to guma z klasą- przedewszystkim bezpieczna

Awatar użytkownika
Krzysiek K7
Przyjaciel
Przyjaciel
Imię: Krzysiek
Sprzęt: GSXR 750
Kontakt:

Post autor: Krzysiek K7 » 16 lutego 2010, 13:14

Do nakeda i jazdy w mieście polecam Michelin Pilot Sport dostępne z ok.800pln kpl.Ewentualnie możesz kupic używki po torze np.Michelin GP Racer lub Pirelli Diablo Supercorsa w cenie 400-500kpl.

Awatar użytkownika
Junior
KGP 80
KGP 80
Imię: Arek
Sprzęt: GSX-R 600 K1
Kontakt:

Post autor: Junior » 17 lutego 2010, 05:34

testowalem juz pare roznych kompletow opon i szczerze powiem, ze jesli lubisz agresywna jazde, to na drogowe warunki najlepsze sa pilot powery, aktualnie mam zalozone PP 2CT i takie tez podejrzewam beda nastepne! :)
[url=http://www.bikepics.com/members/juniorexxx/01gsxr600/]My Suzuki GSX-R 600[/url]

Awatar użytkownika
brukiew
Kandydat
Kandydat
Sprzęt: yzf-r6
Kontakt:

Post autor: brukiew » 17 lutego 2010, 14:30

co do dunlopa seri D mialem do czynienia przez tysiac kilometrow dopoki nie sprzedalem poperzedniego motoru... nie narzekalem na ta opone ale jesli polecacie michelina to takowe kupie i najprawdopodobniej bedzie to pp 2ct
dziekuje za odpowiedzi :)
pozdrawiam
Alteri vivas oportet, si vis tibi vivere

Awatar użytkownika
grzesiek85
KGP 80
KGP 80
Imię: Grzesiek
Sprzęt: Ninja 636
Kontakt:

Post autor: grzesiek85 » 27 lutego 2010, 23:45

przyłączam się do opinie że michałki pp2ct są świetne, a wyboru nie będziesz żałował
CARPE DIEM

Awatar użytkownika
tycjan
Swój
Swój
Sprzęt: CBR FS
Kontakt:

Post autor: tycjan » 28 lutego 2010, 17:30

A co myślicie o Pilot Road 2 TC? Jakie są różnice w stisunku do pp2ct?

Awatar użytkownika
krychu655
Przyjaciel
Przyjaciel
Sprzęt: Kawasaki ZR-7
Kontakt:

Post autor: krychu655 » 28 lutego 2010, 19:56

Dolanczam sie do tematu... Macie jakies doswiadczenie z oponami Pirelli Diablo albo Diablo Strada? Jak sie zachowuja na suchej i mokrej nawierzchni? Moze polecacie jakies oponki w tym zakresie cenowym?

Pozdro
"Kiedy siedzę na maszynie totalny czuję luz włączam silnik, daję kopa za mną tylko kurz..."

Awatar użytkownika
wojto2003
KGP 45
KGP 45
Sprzęt: BMW S1000RR
Kontakt:

Post autor: wojto2003 » 8 marca 2010, 09:11

tycjan pisze:A co myślicie o Pilot Road 2 TC? Jakie są różnice w stisunku do pp2ct?
czołem
ja latam na sportmax d208 i nie są złe może jak popada to trza uważać :hihihi: ale następne jakie zakupie to METZELER Sportec, rewelacyjne gumy
www.tplast.pl

Awatar użytkownika
speedy
GP
GP
Imię: Dawid
Sprzęt: robi przeciąg
Kontakt:

Post autor: speedy » 8 marca 2010, 09:34

krychu655 pisze:Pirelli Diablo
miałem Pirelli Diablo Supercorsa - zjeździłem je do cna. Jak dla mnie ścisła czołówka. Na suchym trzymają idealnie... nagrzewają się b. szybko, zero uślizgów, ciężko power slajda na nich zrobić podczas gdy pilot power latał jak chciał... o Michałach nawet PS nie wspominam.
Na mokrym porażka... można się było spodziewać spoglądając na bieżnik. Ja jednak nie lubię moknąć, więc jazda w deszczu była sporadyczna. Zdecydowanie w takich warunkach kiepsko trzymają, pamiętne 40km pod koniec ubiegłego sezonu w straszliwej ulewie i slajdy na 6 biegu przy ok 90-100km/h. ;D

moja subiektywna lista to: (od najlepszych)
1. Diablo Supercorsa
2. Pilot Power
3. ContiRace
4. Dunlop D 208 / D 209
5. Pilot Sport
Loud & proud ;)

Awatar użytkownika
golenius
Świeżak
Imię: Jacek
Sprzęt: CBR 600F
Kontakt:

Post autor: golenius » 12 marca 2010, 14:43

witam
Chciałbym jeszcze reaktywować dyskusję.
Jeździł ktoś z Was może w oponkach Pilot Power i Pilot Power 2CT i może porównać żywotność tych opon? Warto by było również napisać czy to była jazda turystyczna czy miasto czy tor ^_^ .
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
zbyszek
GP
GP
Imię: zbyszek
Sprzęt: gsx-r fajny :)
Kontakt:

Post autor: zbyszek » 27 marca 2010, 00:51

wiecie coś na temat, albo ktoś jeździł na oponach METZELER SPORTEC M-1 lub M3

160/60 ZR 17 M/C 69W bo w niedługiej przyszłości pasuje zmienić dunlopa spotmaxa d220 bo może nie wytrzymać do końca sezonu :F
syćkich wos piknie pytom

ODPOWIEDZ