PRZYKLEJONY: Opony - jakie wybrać, opinie?

Pomocy, Help, Hilfe, Aiuto, Secours, Socorro

Moderator: WS

Awatar użytkownika
Ezechiel
GP
GP
Imię: Wojtek
Sprzęt: Gix ;)

Re: PRZYKLEJONY: Opony - jakie wybrać, opinie?

Post autor: Ezechiel » 22 września 2014, 22:17

Wg mojej oceny to aż nadto nie ma co oszczędzać. Pamiętaj, że opona to najważniejszy element w Twoim motocyklu, który trzyma Cię z asfaltem. Nie powiem Ci, że 0.8 będzie jeszcze ok bo tego nawet nie masz jak zmierzyć. Suwmiarka jest dokładnym narzędziem ale co pomiar będzie inny wynik. Bieżnik się skończy to i koniec z odprowadzaniem wody i do gleby tuż tuż. Ponadto właściwość opony też się zmienia w pewnym momencie. Twardość jest już inna, a więc i inne "trzymanie" Wiadomo.. ogranicznik trochę można nagiąć ale w granicach rozsądku. Także z mojej strony przepraszam, dokładnej wartości nie podam ale w moim przypadku po zrównaniu ogranicznika jeżdżę sobie jeszcze jakiś czas ale już myślę o wymianie.

Można i na łysej jeździć i myśleć sobie ... a nie będę przeginał z odkręcaniem... ale co jak nagle trzeba będzie zahamować lub dogiąć maszynę w zakręcie bo coś wyskoczy?

Awatar użytkownika
Sykopson
mod junior
mod junior
Imię: Maciek
Sprzęt: GSX-R750 K5 BadAss

Post autor: Sykopson » 22 września 2014, 22:27

Znaczy ja mam prawie nówki opony, ale do virago 125 kolegi trza kupić jakąś budżetową gumę i zastanawiam się właśnie nad oponką z 2012 z bieżnikiem 4mm na środku. Będzie git myślicie? Bo jest jeszcze opcja taką samą ale 14 letnią :shock: , za ten sam hajs tyle że 6mm na środku. No i mamy dylemat, świeżą oponkę 4mm czy leżaka 6mm... (jeśli coś to zmienia to mowa o Bridgestone) :wink:
Był Bandit 400, była SVka 650S...

Awatar użytkownika
zbyszek
GP
GP
Imię: zbyszek
Sprzęt: gsx-r fajny :)
Kontakt:

Post autor: zbyszek » 22 września 2014, 22:39

Sykopson pisze:Znaczy ja mam prawie nówki opony, ale do virago 125 kolegi trza kupić jakąś budżetową gumę i zastanawiam się właśnie nad oponką z 2012 z bieżnikiem 4mm na środku. Będzie git myślicie? Bo jest jeszcze opcja taką samą ale 14 letnią :shock: , za ten sam hajs tyle że 6mm na środku. No i mamy dylemat, świeżą oponkę 4mm czy leżaka 6mm... (jeśli coś to zmienia to mowa o Bridgestone) :wink:
Niech bierze jak 4mm na środku :D długo pojeździ
syćkich wos piknie pytom

Awatar użytkownika
Ezechiel
GP
GP
Imię: Wojtek
Sprzęt: Gix ;)

Post autor: Ezechiel » 22 września 2014, 22:43

zbyszek pisze:Niech bierze jak 4mm na środku :D przecież nie będzie komina walił po asfalcie :P
Dokładnie :) 4mm to jeszcze spoko... Ta 14 letnia to wcześniej mu zacznie pękać z każdej strony (a śmiem twierdzić, że już pęka) niż zajedzie ten 4 milimetrowy bieżnik :banghead:

Awatar użytkownika
Sykopson
mod junior
mod junior
Imię: Maciek
Sprzęt: GSX-R750 K5 BadAss

Post autor: Sykopson » 22 września 2014, 22:51

dzieki chlopaki za dobrą radę :piwo:
Był Bandit 400, była SVka 650S...

Awatar użytkownika
Biniu
KGP 260
KGP 260
Imię: Bartek
Sprzęt: CB 1000 R

Post autor: Biniu » 23 września 2014, 00:05

Taka ogólna informacja : żaden zwycięzca TT na wyspie Man ever nie używał innych opon niż Dunlop.
Coś w tym musi być - chłopaki mają temat pewnie obadany.
:(

Awatar użytkownika
NyNeK
KGP 160
KGP 160
Imię: Dominik
Sprzęt: Xl 1000, CR 250

Post autor: NyNeK » 23 września 2014, 07:59

Biniu pewnie czytają forum GP od lat ;)

Awatar użytkownika
apoco
Przyjaciel
Przyjaciel
Imię: Piotr
Sprzęt: sv650s

Post autor: apoco » 26 września 2014, 20:10

A teraz szybkie pytanie, nie tyle co jakie opony, a gdzie tanio kupie? potrzebuje też fachowej porady co do wyboru modelu z dunlopa, tylną mam dunlopa, przednią też chce dunlopa, posiadam SV650s, jazda hmm głównie po mieście, nie jestem zaawansowanym motocyklistą czyli pełne składanie się w zakręty jeszcze się mnie nie tyczy.
PS. na allegro są modele takie jak DUNLOP SPORTMAX ROADSMART 2 lub DUNLOP SPORTSMART ? które lepsze do mojej jazdy ? czym to się różni.

Awatar użytkownika
Grz3ch
KGP 80
KGP 80
Imię: Grzesiek
Sprzęt: Er sześć en
Kontakt:

Post autor: Grz3ch » 26 września 2014, 20:26

ROADSmart 2 jak sama nazwa wskazuje bardziej szosowa, więc pod twój styl jazdy. Z racji tego na pewno dłużej wytrzyma niż SPORTSmart. Różnią się na pewno ułożeniem mieszanek gumy, popatrz wcześniej ze 2 strony.. Gdzieś były podany obrazek z gumami Michela, ładnie tam to jest pokazane odnośnie Roadów i Sportów (Power).
Wcześniej miałem ROADSMART 2, ale ze względu na starość DOTa jaki miałem wolę się nie wypowiadać na temat tej gumy ;)
Ostatnio zmieniony 26 września 2014, 20:30 przez Grz3ch, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie odkładaj marzeń, odkładaj na nie :smile:

Awatar użytkownika
apoco
Przyjaciel
Przyjaciel

Post autor: apoco » 26 września 2014, 20:29

Ogólnie to chce z dunlopa, ponieważ mam tył z dunlopa - przód też, ale już zauważyłem pęknięcia w bieżniku, dot 2005 więc ma prawo pękać, czas zmienić, Kwestia tego że się na modelach dunlopa nie znam i nie wiedziałem jakich szukać :)

Awatar użytkownika
Grz3ch
KGP 80
KGP 80
Imię: Grzesiek
Sprzęt: Er sześć en
Kontakt:

Post autor: Grz3ch » 26 września 2014, 20:37

Ja miałem DOT 07, do zmiany zmusiło mnie: Tył na znaczniku, przód wybulwiony+dziurawy. No i oczywiście stara guma gorzej się grzeje i trzyma co jest dla mnie ważne :twisted:
Zmieniłem na Michele Pilot Road 2ct, chociaż długo gdybałem czy nie Pilot Power 3.. Ale przy mojej częstotliwości jazdy i km zdecydowałem się na Roady. Pierwsze wrażenia super, samo moto się kładło w winkle i trzymają bardzo fajnie 8)
Nie odkładaj marzeń, odkładaj na nie :smile:

Awatar użytkownika
apoco
Przyjaciel
Przyjaciel

Post autor: apoco » 27 września 2014, 08:54

Sprawa jest jeszcze jedna, w tyle mam dunlopa sportmaxa d207 (jeszcze w bardzo dobrym stanie i o dużym bieżniku), jak to się bedzie mniało na jeździe jak do przodu kupie roadsmart a tył mam sportmax?

Awatar użytkownika
Easy
Kandydat
Kandydat
Sprzęt: B6N K1/TZR125 stunt

Post autor: Easy » 16 stycznia 2015, 02:35

Jestem na etapie zastanawiania się nad zakupem nowych opon do B6... W oko wpadły mi Pilot Powery 3 ew. 2. Miał je ktoś w bandziorze? Jaki przebieg nawinięty do zużycia? Jakie wrażenia?
Jakaś alternatywa? Szukam najlepiej klejącej gumy, zachowującej rozsądne przebiegi (10-12k)...
Grz3ch pisze:Zmieniłem na Michele Pilot Road 2ct, chociaż długo gdybałem czy nie Pilot Power 3.. Ale przy mojej częstotliwości jazdy i km zdecydowałem się na Roady. Pierwsze wrażenia super, samo moto się kładło w winkle i trzymają bardzo fajnie 8)
Miałem Pilot roady 2 2ct w GPZ, teraz mam z tyłu w bandicie. Bardzo nie lubią niższych temperatur niż 10 stopni oraz wilgotnego asfaltu. B6 nie jest potworem, a mimo to większość skrętów na krzyżówkach kończyłem uślizgiem. Strasznie się zawiodłem, względem tego, co wyczytałem w opiniach.
Yoshimura user

Awatar użytkownika
stinger
KGP 160
KGP 160
Imię: Zbigniew
Sprzęt: FZ1N

Post autor: stinger » 16 stycznia 2015, 08:41

Parę postów wcześniej dałem porównanie michelinów. Roady powinny ci trzymać lepiej na mokrym i zimnym niż Powery! Ciut szybciej się dogrzewają no i bieżnik lepiej odprowadza wodę.
Może zawieszenia nie masz ustawionego pod siebie, albo dajesz ostro w palnik na winklu i się dziwisz, że masz power slidy :D
Gonie na PP3, w tym sezonie biorę na bank ten sam komplet, kolega jeździ na PR2 i nie słyszałem by coś narzekał :)
Mam zrobione prawie 14tyś na PP3, przód jeszcze starczy na połowę sezonu, dupa już slick.
Life is too short for traffic...

Awatar użytkownika
pawel89
Znajomy
Sprzęt: Ninja

Post autor: pawel89 » 8 lutego 2015, 00:13

Ja na ten sezon kupiłem właśnie Piloty Power 3 do Horneta, poprzednie to Dunlop Sportmax Sportsmart to napiszę krótkie porównanie :).

ODPOWIEDZ