PRZYKLEJONY: Porada w zakupie moto - dyskusja

Pomocy, Help, Hilfe, Aiuto, Secours, Socorro

Moderator: WS

Awatar użytkownika
polly
GP
GP
Sprzęt: sózócki

Re: PRZYKLEJONY: Porada w zakupie moto

Post autor: polly » 17 października 2012, 23:56

Genem pisze:
Szczota pisze:z 500tek to masz wybór między:
cb500
gs500
er5
chyba tyle , poszukaj pewnie temat wałkowany juz na forum :> co o wyglad chodzi to chyba zależy od Ciebie ,który model Cie urzeknie, a brzmienie jakiś akcesoryjny/sportowy tłumnik i bedzie brzmiało tak ,że powinno Ci sie spodobać :)
No i tu pojawia sie kolejny problem, bo sprzety te sa bez owiewek a jednak wolalbym sie za czyms schowac (nie liczac GS500F ktory mi sie nie podoba i pewnie wazy sporo przez taka kupe plastikow) :)
Jak już koledzy napisali to chyba tylko ER-5 nie ma w wersji "plastikowej". Szczerze mówiąc plastiki fajna sprawa, ale w razie szlifu czy nawet parkingówki baardzo droga zabawa :D. Co do wagi tych plastików w GS to jest to bodajże 11kg więcej, jeśli dobrze pamiętam.
Ja osobiście dorzuciłbym do Twoich poszukiwań Yamahe XJ 600 Diversion, dziwne, że nikt jej nie wymienił. Dobra budżetowa konkurencja dla GS500, trochę odmienna, ale mimo wszystko bardzo podobny sprzęt.
Różnica między np. GS500 a FZ6 czy CBR (o innych wymienionych nie piszę, bo nie jeździłem nimi) jest kolosalna. Miałem okazję przejechać się np. FZ6 i chwilę potem wsiąść od razu na swojego GSa i na prawdę jest wielka przepaść, już nie mówię o CBR czy Thundercat, bo takie porównanie też robiłem... Moim zdaniem lepiej trochę "pomęczyć" się na 500, niż wskakiwać od razu na głęboką wodę. Przejeździłem jak do tej pory na GSie prawie 7tys. km w ciągu tego sezonu (pierwszy sezon, pierwsze moto) i stwierdzam, że jeszcze za wcześnie na zmianę moto. Co z tego, że brakuje mi mocy na prostych czy w trasie, skoro brakuje mi umiejętności w zakrętach czy doświadczenia w ruchu ulicznym na motocyklu, które nijak się ma do poruszania się samochodem.

pozdrawiam Poli.
na co koni kupa, jak kierowca dupa?

Awatar użytkownika
Ciemno_Oka
Znajomy
Imię: Paula
Sprzęt: CBR 600 RR '08

Post autor: Ciemno_Oka » 26 października 2012, 09:27

Nadszedł czas by i tu coś w końcu naskrobać :) drodzy doświadczeni Motocykliści... interesuje mnie er6f na pierwszy motocykl (fz6 tez nie pogardze ) problem tylko w tym, że go osobiście nie widziałam, nie czułam i nie słyszałam.. pytanie z mojej strony - czy to odpowiedni wybór? czy warto wogóle rozglądać się za tą maszyną?
Szpilki na wysokich obrotach...

Awatar użytkownika
Szczota
KGP 160
KGP 160
Sprzęt: VS1400
Kontakt:

Post autor: Szczota » 26 października 2012, 16:00

Ciemno_Oka pisze: interesuje mnie er6f na pierwszy motocykl (fz6 tez nie pogardze ) problem tylko w tym, że go osobiście nie widziałam, nie czułam i nie słyszałam..
:shock: nie widzialas i takie akurat chcesz ?? z tych dwoch er6f chyba mniejszy i poreczniejszy na poczatek
etz250 ->B6N -> SV650Nx2-> VS1400

Awatar użytkownika
Ciemno_Oka
Znajomy
Imię: Paula
Sprzęt: CBR 600 RR '08

Post autor: Ciemno_Oka » 27 października 2012, 11:04

duzo osób mi go polecało, nie miałam jednak okazji go zobaczyc :) dlatego pytam czy wogole jest wart zachodu ?
Szpilki na wysokich obrotach...

Awatar użytkownika
Szczota
KGP 160
KGP 160
Sprzęt: VS1400
Kontakt:

Post autor: Szczota » 27 października 2012, 11:16

w testach wypada dobrze/bardzo dobrze na tle konkurencji :wink: ale niech wypowiedzą się użytkownicy. Mnie tylko odstraszyło w ER ,ceny części zamiennych w razie jakiegoś kuku :hihihi: ale to stosunkowo nowe moto wiec nie ma sie co dziwic ,ze nie ma tysiscy czesci na rynku wtórnym. Możesz umówic się z którys z milych panów z krakowa posiadających ten motocykl w celu oblukania sprzetu i napewno dowiesz sie wielu ciekawych rzeczy o tym modelu przy okazji ;)
etz250 ->B6N -> SV650Nx2-> VS1400

Awatar użytkownika
shadow974
Znajomy
Imię: ROBERT
Sprzęt: SUZUKI VL800

Post autor: shadow974 » 10 lutego 2013, 17:34

Witajcie . Potrzebuje porady z waszej strony. W najblizszych dniach wybieram sie z kumplem ogladnac ( z zamiarem kupna) Suzuki Intuder`a VS 750 z 1985 roku ... Tak wiem - Stary egzemplarz ,ale na start kumplowi powinno na jakis czas wystarczyc .
Powiedzcie na co zwracac uwage w tym modelu ? Jakie on ma slabe punkty i w czym szukac usterek? Sam motor wizualnie wyglada na zadbany egzemplarz ,a sprzedawca twierdzi ze jest w stanie BDB .

Awatar użytkownika
AdamSsS
KGP 110
KGP 110
Imię: Adam
Sprzęt: CBR1100XX

Post autor: AdamSsS » 10 lutego 2013, 23:42

wrzuć linka a aukcja lub zdjęcia coś wypatrzymy a jeśli nie to jechać oglądać ;)

Awatar użytkownika
Sewko
KGP 45
KGP 45
Imię: Seweryn
Sprzęt: CBR 600 F3

Re: PRZYKLEJONY: Porada w zakupie moto - dyskusja

Post autor: Sewko » 22 czerwca 2013, 12:35

Dzięki Policho za tę check-listę, przyda się przy kupnie następnego moto. Przy oględzinach można czegoś zapomnieć z podniecenia i później płacz, a jak się ma wszystko na kartce, to spokojnie się wszystko przejrzy. Nawet można swoje moto przez sprzedażą posprawdzać i zobaczyć, czy jest coś nie tak ;).

Awatar użytkownika
kielczanka
Świeżak
Imię: Marta
Sprzęt: Yamaha wr 125 x

Post autor: kielczanka » 22 września 2014, 00:30

Hej wszystkim! :D
Robię rozeznanie przed zakupem motocykla (no jeszcze tylko sprzedać obecny). KTM duke 390 ktoś ma jakieś doświadczenia, opinie?

Awatar użytkownika
elbarto
Świeżak
Imię: no zgadnij
Sprzęt: Author Impulse

Post autor: elbarto » 28 maja 2015, 14:40

Czy wśród forumowiczów jest jakiś użytkownik motocykla Kawasaki GPZ500? Były lub obecny? Roczniki >94 r. Warto kupować tą pięćsetkę, czy lepiej zainwestować w CB500 albo GSa? Głównie chodzi mi o realną awaryjność, koszty i dostępność części zamiennych, a nie że Kawasaki to ch.....nia i lepiej brać Hondę bo Honda to Honda :)

ODPOWIEDZ