PRZYKLEJONY: Porada w zakupie moto - dyskusja

Pomocy, Help, Hilfe, Aiuto, Secours, Socorro

Moderator: WS

Saul
KGP 80
KGP 80
Sprzęt: SV 650 wrak/ torówka
Kontakt:

Re: Pomoc w wyborze moto

Post autor: Saul » 19 czerwca 2012, 19:04

Tak więc powiedz czy rozważasz podane motocykle, czy tylko te z Twojej listy wchodzą w grę.
Jeszcze możesz się zastanowić nad zzr 1400T, fjr 1300.

Oczywiście, że na upartego da radę uprawiać turystykę na sportach, ale trzeba się liczyć z niedogodnościami. Znam gościa co na r1 był w Maroku i nie wiadomo gdzie jeszcze, rocznik moto to pomiędzy 2006-08. Więc się da. Tak jak ktoś wspomniał, skoro masz kasę przymierz się, udaj się na jazdy próbne i wybierz ten, na którym Ci się najlepiej siedzi. Powodzenia. O awaryjności to na wszystko coś się znajdzie, nawet cudowne bmw miało jakieś problemy
IG be_active_tt
fb Be Active Tomasz Trzaska

Awatar użytkownika
piruet
Przyjaciel
Przyjaciel
Imię: Rafał
Sprzęt: 954
Kontakt:

Post autor: piruet » 19 czerwca 2012, 19:46

ROXI pisze:R1 starsza rocznikowo jeszcze ok, ale to co szukasz czyli nowsza, nie widzę ją do wygodnej dłuższej jazdy, ale Co jednemu pasuje to nie koniecznie musi innemu. Może Tobie przypasuje.
W majowym numerze motormanii porównują R1 2012 z Fazerem 1000. Pada właśnie stwierdzenie, że pozycja nie jest zła jak na sporta :) Więc może i koledze przypasuje.
Dodatkowo jest też opis wyprawy naszego kolegi z forum do Maroka na UWAGA... Daytonie 675 - dla chcącego nic trudnego.

Na "trasy" około 100km wziąłbym wygląd ;)

Awatar użytkownika
Spanner
Kandydat
Kandydat
Imię: Dawid
Sprzęt: S1000RR
Kontakt:

Post autor: Spanner » 20 czerwca 2012, 07:37

@ROXI dzięki, narazie się tylko jeszcze rozglądam a zmieniać pewnie będę dopiero po sezonie jeśli fundusze napewno pozwolą :)

@MasterL Jakbym miał możliwość przejechania się wszystkimi to pewnie nie pytałbym na forum :)

Ale dzięki wszystkim

@Katanka mi trochę pomogła i w sumie już EOT
MotocyklowyLifestyle.pl - moto blog

Pavlovic
Świeżak
Imię: Paweł
Sprzęt: ETZ 150

Re: Porada w zakupie moto

Post autor: Pavlovic » 5 lipca 2012, 18:39

Cześć. :D Po wakacjach chciałbym zakupić motocykl. Najbardziej przypadł mi do gustu Suzuki Bandit 400. W powitalni uprzedziłem, że jestem zielony, możecie mi więc powiedzieć orientacyjnie na jaki wydatek się przygotować? Motocykl oczywiście na chodzie...
Pozdrawiam. ;)

Awatar użytkownika
Vixu
KGP 260
KGP 260
Sprzęt: Kiedyś był

Post autor: Vixu » 5 lipca 2012, 19:45

Pavlovic pisze:Cześć. :D Po wakacjach chciałbym zakupić motocykl. Najbardziej przypadł mi do gustu Suzuki Bandit 400. W powitalni uprzedziłem, że jestem zielony, możecie mi więc powiedzieć orientacyjnie na jaki wydatek się przygotować? Motocykl oczywiście na chodzie...
Pozdrawiam. ;)
Doświadczonym motocyklistą nie jestem (3,5 sezonu na 2oo), ale Bandita 400 nie brałbym, gdyż tych na rynku jest jak na lekarstwo. Osobiście spotkałem się tylko z dwoma sztukami wśród ludzi których poznałem w ciągu ostatnich lat, a było to ponad 400 osób. Sam zaczynałem od Suzuki GS 500E i uważam, że jest to bardzo poczciwy sprzęt, którym można lecieć i na miasto i do Chorwacji (o ile jest w dobrym stanie ;) ). Ew. Cebulka (Honda CB500), ale jest to już droższy sprzęt - w końcu Honda :D
GP1Racing '07 > GS500E '94 > TCat '97 > F4i '04 > Hayka K8 + Gix 0.6 K1 > F4i '05

Pavlovic
Świeżak

Post autor: Pavlovic » 5 lipca 2012, 20:40

I to jest w Bandicie urzekające. Rzeczywiście nad GSem też się zastanawiałem.. ;) Na razie chcę tylko znać cenę. Robić nadzieje czy nie... :mrgreen:

Awatar użytkownika
polly
GP
GP
Sprzęt: sózócki

Post autor: polly » 5 lipca 2012, 21:24

Jeśli nie masz jakoś szczególnie dużo kasy to bierz GS500 albo XJ600. Jak masz już jakieś 5 tys. to znajdziesz już całkiem zadbaną CB500. Szykuj się też na to, że jeśli chcesz dość dużo jeździć, to wydasz trzy cyfrową sumę na eksploatację (i nie mówię o paliwie :D). Ja ze swojej strony mogę powiedzieć, że GS500 to bardzo wdzięczna maszyna, łatwo się prowadzi, można się dużo na nim nauczyć, w dodatku jest tani w utrzymaniu. Porozmawiaj też z mechanikami jak wyglądają te maszyny od strony technicznej, co w nich jest awaryjne, na co zwracać uwagę, a przede wszystkim popytaj wuj Google, on wie bardzo dużo na ten temat ;).

p.s. jak już brać bandita, to 600 :D

pozdrawiam Poli.
na co koni kupa, jak kierowca dupa?

Awatar użytkownika
chinczykksws
KGP 160
KGP 160
Imię: Kamil
Sprzęt: GSX-R 1000 k8
Kontakt:

Post autor: chinczykksws » 5 lipca 2012, 22:33

Ja tez polecam ze swojej strony GS 500 badz kawe er 5 fajne motorki na poczatek i wybaczaja błedy z tych dwóch wziałbym er 5 bo chłodzona ciecza jest juz a GS nie :)

Awatar użytkownika
Vixu
KGP 260
KGP 260

Post autor: Vixu » 5 lipca 2012, 22:57

chinczykksws pisze:Ja tez polecam ze swojej strony GS 500 badz kawe er 5 fajne motorki na poczatek i wybaczaja błedy z tych dwóch wziałbym er 5 bo chłodzona ciecza jest juz a GS nie :)
Eee... tam.... dobry olejak nie jest zły :twisted: Poza tym konstrukcja prosta jak budowa cepa. Sam mogłem sobie bardzo wiele rzeczy zrobić pomimo, że jestem programistą, nie mechanikiem. Także jak najbardziej polecam. Do innych zalet mogę dodać, że części są piekielnie TANIE i bardzo łatwo dostać je.
GP1Racing '07 > GS500E '94 > TCat '97 > F4i '04 > Hayka K8 + Gix 0.6 K1 > F4i '05

Awatar użytkownika
Marcellus
KGP 300
KGP 300
Imię: Marceli
Sprzęt: szypki
Kontakt:

Post autor: Marcellus » 6 lipca 2012, 16:42

ViX pisze: Sam zaczynałem od Suzuki GS 500E i uważam, że jest to bardzo poczciwy sprzęt
Któremu nawet pył wulkaniczny nie jest w stanie zaszkodzić :fuck: :fuck: :P

Bandit 400. Będzie ciężko znaleść sztukę która nie jest zajechana. Są to dość leciwe motocykle, zwykle użytkowane przez osoby które uczą się jeździć, co za tym idzie gleby głównie parkingowe miały nie jeden raz (stosunkowo dziwnie się nim manewruje).
Ma stosunkowo niski promień skrętu i jak na początek jest dosyć ciężkawy i pozycja jest taka średnio wygodna. GS 500 czy CB 500 są dużo wygodniejszymi motocyklami.

Do bandita 400 będzie Ci cieżko znaleść jakieś dobre części. Nowych zamienników raczej niema, używane są w różnym stanie. Zresztą przeglądnij sobie Allegro. Chyba tylko 2 osoby rozebrały Bandita i sprzedają już resztki części.

Aczkolwiek dynamika jazdy tym motocyklem jest całkiem spoko. Jak na 400 pojemności to chodzi całkiem przyzwoicie.

Marcel
Gloria victis; www.motocorde.pl

Pavlovic
Świeżak

Post autor: Pavlovic » 6 lipca 2012, 21:27

Dobra, przekonaliście mnie.. :) Będzie GS, zresztą wcześniej też byłem nim zainteresowany. Teraz cena... Znaczy na jaki wydatek się przygotować? Troszkę powęszyłem na allegro i nie tylko, ale te opisy w stylu "lać i jeździć" dość podejrzane są i już sam nie wiem ile wyniesie uśredniona cena za dobrego GSa.. Zresztą już się przejechałem na "igiełce" MZ, drugi raz tego nie chce powtórzyć.
Pozdr. ;)

Awatar użytkownika
polly
GP
GP
Sprzęt: sózócki

Post autor: polly » 6 lipca 2012, 22:26

Pavlovic pisze:Dobra, przekonaliście mnie.. :) Będzie GS, zresztą wcześniej też byłem nim zainteresowany. Teraz cena... Znaczy na jaki wydatek się przygotować? Troszkę powęszyłem na allegro i nie tylko, ale te opisy w stylu "lać i jeździć" dość podejrzane są i już sam nie wiem ile wyniesie uśredniona cena za dobrego GSa.. Zresztą już się przejechałem na "igiełce" MZ, drugi raz tego nie chce powtórzyć.
Pozdr. ;)
Ciężko powiedzieć jaka jest uśredniona cena. Tu już wszystko zależy od tego ile masz, ale powiedzmy, że 3tys. to raczej będzie minimum. Po prostu musisz zabrać ze sobą kogoś, kto się zna dobrze na motocyklach albo jakiegoś mechanika. Chyba, że znajdziesz moto gdzieś w Krakowie czy okolicach i będzie opcja zabrania do warsztatu. GS jest tak prostą konstrukcją, że nie trzeba do niego jakiegoś wielkiego znawcy, ale dobrze jest mieć kogoś kto się dobrze zna ;)

pozdrawiam Poli.
na co koni kupa, jak kierowca dupa?

Awatar użytkownika
Vixu
KGP 260
KGP 260

Post autor: Vixu » 7 lipca 2012, 00:34

polly pisze:Ciężko powiedzieć jaka jest uśredniona cena. Tu już wszystko zależy od tego ile masz, ale powiedzmy, że 3tys. to raczej będzie minimum.
Zależy jeszcze który rocznik. Jeśli chcesz w powiedzmy rocznik '94 w dobrym stanie to mniej jak 4,5k nie dasz. Jakiś czas temu przyjaciel kupował GS'a bodajże rocznik '96, wydał na niego coś około 6,5 kafla, ale naprawdę motocykl bardzo zadbany i do dziś bezawaryjnie nim pomyka.

Pavlovic
Świeżak

Post autor: Pavlovic » 7 lipca 2012, 20:14

Oj.. Czyli będzie ciężko. No trudno, najwyżej trochę sobie jeszcze poczekam... Ale gdybyście coś słyszeli o GSie w dobrym stanie (po wakacjach), najlepiej woj. małopolskie to będe wdzięczny za jakiś znak. ;)

Awatar użytkownika
laufer13
KGP 80
KGP 80
Imię: Michael
Sprzęt: Fzs 600
Kontakt:

Post autor: laufer13 » 20 lipca 2012, 02:16

Chodzi mi po głowie plan sprzedania mojej FZS 600 i kupienia czegoś innego.
Na myśli mam albo jakies Supermoto albo coś bardziej leżącego np.CBR lub Srada
Myśle że na zimę bym się tym zajął ale już dzisiaj się zastanawiam na czym będzie lepsza frajda z jazdy.
Bardziej kręcą mnie szybkie zakręty (np. na rondach lub w trasie) niż Za...nie po prostej więc mam dylemat.
Może ktoś miał podobny problem i z niego idealnie wyszedł.
Na dzień dzisiejszy przychodzą mi na myśl albo SV 650 albo KTM lc4 w wersji SM
Pozdro
Czy miłość do motocykla jest zła?

ODPOWIEDZ