FAQ  •  Zarejestruj  •  Zaloguj

forum umiera ?

Moderatorzy: Ziggy, emzi

<<

Christiano

GP
GP

Imię: Krystian

Sprzęt: Litr kawy

Post 15 maja 2018, 06:33

Re: forum umiera ?

No prosze... chyba po roku uznalem, ze zajrze bo dostalem powiadominie z jakiegos tematu.... i tak, forum umarlo juz dawno ;P

Kto wpada na moto grilla w niedziele? ;)
pzdr
Christiano alias christiano_
<<

WILU

GP
GP

Sprzęt: SV & TDM

Post 15 maja 2018, 22:00

Apropo forum.
Ludzi tu mało, a dyskusji jeszcze mniej.
Ważą się losy.
Pytanie do Nas wszystkich - niech kazdy zada je sobie:
Czy będziemy za tym tęsknić jesli padnie? ( bo są opinie aby już tego nie opłacać).
A czy jeżeli nie chcemy aby padło - to czy konieczność zrzutki forumowiczów na serwer i domenę
utrzyma użytkowników czy Was odstraszy?
"Zanim jednak mnie potępisz, stań przed lustrem - popatrz w siebie i zastanów się przez chwilę czy nie jestem cząstką Ciebie!"
<<

vonPancia

KGP 110
KGP 110

Imię: von Pancia

Sprzęt: CBF125>CBF600NA

Post 16 maja 2018, 07:12

Nad tą mizerią można zapłakać, ale trzeba ją uszanować - jeśli taka jest kolej dziejów, to nic się nie poradzi.

Całkiem od siebie rzeknę, że mimo oczywistej bryndzy udało mi się w ostatnich 2 czy 3 latach wielokrotnie poustawiać z kimś na latanie i przy tej okazji poznać paru ludzi, których inaczej pewnie bym nie poznał. Dla mnie jest to konkretna wartość.
Wniosek jest taki, że kto chce - wyciągnie coś dla siebie i przy obecnym stanie popularności.
(mało tu jest nowych wypowiedzi - ale jak statystyki odwiedzin?)

Więc mimo ograniczonej przydatności - tak, ja bym tęsknił, aczkolwiek oczywiście nauczyłbym się z tym żyć.

PS. Nie wiem, czy to jest technicznie mozliwe, ale gdyby forum miało zniknąć, to warto by jakoś zrobić dostęp do archiwum, jeśli się da, jako że jest tam kupa ciekawych tematów.
Ho i crini già grigi,
ex cathedra parlo!
<<

BigBoyKR

KGP 200
KGP 200

Imię: Radek

Sprzęt: Od 250 do 1500 ;)

Post 16 maja 2018, 08:58

Wszyscy na FB, ale trochę osób tu zagląda... można rozważyć zrzutkę na utrzymanie domeny i hostingu.
Też parę osób poznałem tu z forum... niech zostanie.
http://bigboykr.blogspot.com/ się uzupełnia..
<<

Szczota

KGP 160
KGP 160

Sprzęt: SV 650N

Post 16 maja 2018, 13:51

Niestety to forum juz dawno nie działa , czy sa tu wartościowe rzeczy - tak , czy szkoda by było forum - tak.
Ale czy warto to forum utrzymywac w takim stanie jakim jest - to już nie wiem.
Zaglądam tu , ale tu sie ku****a nic nie dzieje , nie ma co czytać nie ma na co odpowiadać - i czy warto trzymać to forum (w obecnej formie) i obecnej użytkowalności - chyba nie.
A jeśli juz utrzymac to (co oczywiście tez było juz wałkowane) przydałyby się gruntowne przemiany , aby to forum przynajmniej w 1/2 działało jak kiedyś bo teraz to jest jakaś 0,001 :P i nikomu jakoś nie chce sie nic z tym robić, a przynajmniej spróbować coś zrobić :(
etz250 ->B6N -> SV650N-> SV650N
<<

WILU

GP
GP

Sprzęt: SV & TDM

Post 16 maja 2018, 14:50

Forum to przede wszystkim LUDZIE.
Mozna tu zmienic tło na różowe ale to nic nie zmieni.
FB jest popularne, bo nie trzeba nic pisać - wystarczy kliknąć 'like'.
A ludzie idą na łatwiznę, takie czasy.
Zrzutka uratuje to miejsce, ale z tym zawsze był problem, nawet w najlepszych czasach forum..
"Zanim jednak mnie potępisz, stań przed lustrem - popatrz w siebie i zastanów się przez chwilę czy nie jestem cząstką Ciebie!"
<<

Szczota

KGP 160
KGP 160

Post 16 maja 2018, 15:20

Zrzutka uratuje to miejsce, ale z tym zawsze był problem, nawet w najlepszych czasach forum..

Uratuje to duże słowo 8) raczej przedłuży czas agonii....

Niestety pewnie fb tak jak piszesz niszczy fora , bo sam jestem na pewnie 5 czy 8 i większość z nich przeżywa to samo , czyli brak pisania czytania itd. aczkolwiek forum audi80 np. ma się całkiem dobrze , gorzej z forami metalowymi czy basowymi...

Wilu ale tu nie chodzi o zmianę na różowy czy zmianę graficzną , wiadoma wiadomość to taka ,że im więcej jest ludzi na forum - tym jakość tekstu, informacji spada , tu za dawnych czasów dbano o to żeby nie wyjść z 600 użytkowników , później z 1000 .

Nagle teraz jest ponad 10000 i ciekawe ..nie ma co czytać , ani nikt z tych 10000 nie ma nic ciekawego do napisania : >
To sztuczny tłum , który nie wiem po co jest przez kogoś trzymany - chyba tylko po to żeby było w statystykach.

EDIT:No dobra jest 7900 , ale to i tak pewnie o jakies 6000 za dużo :P
<<

Ziggy

ADMIN
ADMIN

Imię: Zygmunt

Sprzęt: Suzuki TL 1000 R

Post 17 maja 2018, 10:19

Kiedyś nie było kciuko-obsługiwlanych urządzeń, więc fora szyte na miarę i komfort użytkowania na komputerze stacjonarnym miały sie doskonale.
To chyba oczywiste.

Niech ktoś teraz ma cierpliwość i chęć logowania sie na forum przystosowanym do wielkich ekranów.
Chyba logiczne, że jest to niewygodne i nikt tego nie bedzie używał.
Większość internetów dzieje się w smartfonach i trzeba się obudzić ze snu i wrócić do dzisiejszych realiów - no i za nimi podążać.

Wydaje się, że przekonstruowanie (napisanie od podstaw, zakupienie engine) tego forum na aplikację mobilną (.apk) lub stronę WWW dostosowaną pod mobilną przeglądarkę przywróci forum, bądź zbliży, do czasów świetności.
Może warto sie zastanowić, że zatrzymaliśmy się w rozwoju technologicznym Forum, a nie narzekać, że "wszyscy przeszli na FB"..... :)

Forum, technicznie, ma wciąż zalety, których nie uświadczysz na żadnych fejsbukach - trzeba to połączyć z wygodą obsługi fb.
Proste.

Czy pojawił się gdziekolwiek post dotyczący informacji o koszcie utrzymania serwera i prośbie dobrowolnych wpłat ?
Czy wykorzystano narzędzie, jakie daje Panel Administracyjny Forum, aby poinformowac WSZYSTKICH użytkowników o planowanej składce ?

Bo jak na razie tylko czytamy, że "nima kasy i zamknąć trza".....
Tzn nawet nie zamknąć, lecz ..... . Nie chce się wypowiadac, ale jakieś tam plotki słyszałem.
<<

Szczota

KGP 160
KGP 160

Post 17 maja 2018, 12:07

Dla mnie forum jest x razy lepsze od fb i non stop widze bez sens grup fb, które tak super sprawdzaja sie do jakis szybkich zbiorek , akcji.Ale nie do zbierania informacji i szybkiego dostępu do nich.Tutaj są działy sergregacja wątków , szukajka itd.
Natomiast tak może jakby była nowa forma ,która działała by na smarfonach byloby lepiej ....ale to grubsza akcja.

Na jednym basowym forum , gość wziął się na wymiane "silnika forum" aby bylo bardziej nowoczesnie , lepsza funkcjolanosc itd. w styczniu i jescez tego nie skończył :P że tak powiem chyba go to deczko przerosło , i zakopał dzieki temu forum , które jakoś tam działało jecsez bardziej :D
<<

viper

KGP 300
KGP 300

Imię: Bartek

Sprzęt: F650ST

Post 21 maja 2018, 10:17

Ziggy napisał(a):Kiedyś nie było kciuko-obsługiwlanych urządzeń, więc fora szyte na miarę i komfort użytkowania na komputerze stacjonarnym miały sie doskonale.
To chyba oczywiste.

Niech ktoś teraz ma cierpliwość i chęć logowania sie na forum przystosowanym do wielkich ekranów.
Chyba logiczne, że jest to niewygodne i nikt tego nie bedzie używał.
Większość internetów dzieje się w smartfonach i trzeba się obudzić ze snu i wrócić do dzisiejszych realiów - no i za nimi podążać.

Wydaje się, że przekonstruowanie (napisanie od podstaw, zakupienie engine) tego forum na aplikację mobilną (.apk) lub stronę WWW dostosowaną pod mobilną przeglądarkę przywróci forum, bądź zbliży, do czasów świetności.
Może warto sie zastanowić, że zatrzymaliśmy się w rozwoju technologicznym Forum, a nie narzekać, że "wszyscy przeszli na FB"..... :)

Forum, technicznie, ma wciąż zalety, których nie uświadczysz na żadnych fejsbukach - trzeba to połączyć z wygodą obsługi fb.
Proste.

Czy pojawił się gdziekolwiek post dotyczący informacji o koszcie utrzymania serwera i prośbie dobrowolnych wpłat ?
Czy wykorzystano narzędzie, jakie daje Panel Administracyjny Forum, aby poinformowac WSZYSTKICH użytkowników o planowanej składce ?

Bo jak na razie tylko czytamy, że "nima kasy i zamknąć trza".....
Tzn nawet nie zamknąć, lecz ..... . Nie chce się wypowiadac, ale jakieś tam plotki słyszałem.

Prawdę mówisz ciekawe że jak działało to miał kto kasę za reklamę kroić a jak umiera to nie ma komu naprawiać
www.foto-zocha.pl www.faktoriaslopnice.pl
<<

Qcyk

mod
mod

Imię: Przemek

Sprzęt: F800GS

Post 22 maja 2018, 13:49

HEhe Viper sam bym tego lepiej nie ujął... Chętnie się dorzucę, do opłaty za miejsce na serwerze, za domenę. Ale najpierw proszę upublicznić rozliczenie kaski za reklamę chociażby...
Uważaj na myśli, bo stają się słowami...
<<

Misiek

KGP 160
KGP 160

Imię: Michał

Sprzęt: SV650s / B12s

Post 24 maja 2018, 08:00

Ja tam z FB nie za bardzo korzystam i zawsze z pewnym utęsknieniem na forum zaglądam. A ile razy przez forum umawiałem się na latanie to nawet nie zliczę. Obawiam się, że do typu komunikacji FB to ja się nigdy nie przekonam.
ex - Zr7s, Kilofaza
<<

Ziggy

ADMIN
ADMIN

Imię: Zygmunt

Sprzęt: Suzuki TL 1000 R

Post 24 maja 2018, 08:50

No, Panowie, ruszyć stare zadki, zardzewiałki z szop powyjmować, sprawdzić czy chociaż setką umiecie jeszcze jechać i na obstawę marsz :mrgreen: :
viewtopic.php?f=36&t=27306

I Młodzi się ucieszą i stare geby spotkają. Jest pretekst
PS. Gorzała ma być, to na Pustynną nazbieracie, hahaha :banghead:
Planuję być ! [Kenty]
Poprzednia strona

Powrót do O Forum