forum umiera ?

jakiś problem??

Moderatorzy: Ziggy, emzi

Awatar użytkownika
Mazzi
KGP 80
KGP 80
Imię: Robert
Sprzęt: był
Kontakt:

forum umiera ?

Post autor: Mazzi » 4 lutego 2018, 19:38

Hej,
Już nie mam motocykla od kilku lat, ale przeglądam forum....jakoś jest inne niż X lat temu. Nawet z dnia na dzień brak postów... kiedyś nie do pomyślenia ....umiera ?
Teraz każdy może mieć moto bo to taniocha i chyba stąd brak zainteresowania.... ale ja stary jestem i pewnie nie jarzę ;) Tak mi się wspomniało.... Tęsknię za forumowa Starą Gwardią i tym jak dosłownie rozpoznawałem każdego kto przejeżdżał przez Kraków na "ścigu" i nie tylko . A te czwartkowe spotkania w http://osada2000.pl/ i późniejsze przeloty do Kryspi to się chyba nie wrócą ...:banghead:
Pozdrawiam
Mazzi

jerryk
KGP 200
KGP 200
Sprzęt: Skuter 125
Kontakt:

Re: forum umiera ?

Post autor: jerryk » 4 lutego 2018, 20:49

Oj tam, przesadzasz, pewnie dlatego że już nie jeździsz. A, tak swoją drogą, dlaczego nie jeździsz, coś się stało?

Awatar użytkownika
Mazzi
KGP 80
KGP 80
Kontakt:

Post autor: Mazzi » 4 lutego 2018, 21:09

patrzę tylko przez pryzmat tego co na forum :D
Nie jeżdżę szybkim moto bo mi się znudziło latanie wokół komina, .....bo najbliżsi dzwonili kiedy już wrócę ?, czy żyję ? bo nie miałem czasu... :) A tak ogólnie to jeżdżę :D :lol: :P mam skuter peugeota który zapitala 80km/h i jest na wyposażeniu kampera ... jeżdżę nim po bułki np. w Grecji, czy na innych Mazurach :lol:
Wpisem chciałem zauważyć, że co raz więcej moto, ale co raz mniej znajomych sobie osób, przynajmniej na forum. Po prostu tutaj nikt nie pisze.
p.s. I od czasu do czau jeżdżę Intruzem 750 , którego w ubiegłym roku kupił sobie mój ,na te chwilę 70-letni Tato :banghead:
Pozdrawiam
Mazzi

jerryk
KGP 200
KGP 200
Kontakt:

Post autor: jerryk » 4 lutego 2018, 22:54

Widzisz, tato ma jajca. Młodzi, skuter, rower, wiec sie przeniesli na skuterowo.pl, rowerowo.pl ,..., wiec co sie dziwisz

Awatar użytkownika
Micu
GP
GP
Imię: Kamil
Sprzęt: Honda Bali

Post autor: Micu » 5 lutego 2018, 01:29

Generalnie też to widzę, wszystko pouciekało na facebooka, ja z tego powodu jakoś zachwycony nie jestem, wolę forum jest bardziej przejrzyste(moim zdaniem).
Długo na forum jakoś nie jestem, ale to tu ustawiłem się na pierwsze solidne latanie po mieście(i było zajebiście). Może obecni, nowi userzy nie są tacy otwarci jak Ci z przed kilku lat. Nawet w poszukiwaniu pomocy ludzie już tak nie piszą. Media społecznościowe zrobiły swoje :(

Awatar użytkownika
Mazzi
KGP 80
KGP 80
Kontakt:

Post autor: Mazzi » 5 lutego 2018, 06:44

Oczywiście wielu zrezygnowało lub zmieniło zainteresowania, ale to tak jak w życiu, jedni odchodzą ale drudzy przychodzą. Śmiem nawet twierdzić, że tych drugich jest dużo więcej bo dostęp do moto nie wymaga aż tylu poświęceń co kiedyś i jest stosunkowo łatwo zostać posiadaczem. Z resztą swego czasu liczba userów oscylowała w okolicach 500 i forum tętniło życiem, dziś prawie 8tys. i najbardziej aktywny temat to wynajmę/szukam garażu :P Po prostu nie ma woli w narodzie , albo rzeczywiście ten świat motocyklowy istnieje gdzieś indziej.
No cóż , ja nadal od czasu do czasu zajrzę tutaj z sentymentem i nostalgią :papa: Tymczasem życzę wszystkim samych szczęśliwych podróży na dwóch kołach :nakolo:
Pozdrawiam
Mazzi

Awatar użytkownika
vonPancia
KGP 110
KGP 110
Imię: von Pancia
Sprzęt: CB 500X

Post autor: vonPancia » 5 lutego 2018, 09:16

Z jednej strony dużo tematów się wyczerpało, bo na temat olejów, opon, przelotów dookoła Tatr itd. już się tyle powiedziało, że ciężko chyba chyba coś dodać, żeby nie zarobić złotej łopaty.
Z drugiej chyba faktycznie sporo narodu skrzykuje się inaczej.
Jak to połączysz, to mamy efekt - bezsprzecznie smutny....

Ja wbiłem późno (2014), ale jeszcze się wtedy co nieco działo, a potem w ciągu kilku-kilkunastu miesięcy padło (kurde, więc może to przeze mnie? :hihihi: )

Tutaj trudno się skrzyknąć na latanie, ale jak człowiek się nie poddaje i po prostu jeździ swoje, to czasami uda się doraźnie zestawić elitarną ekipę - więc jednak warto!
:banghead:
Ho i crini già grigi,
ex cathedra parlo!

Awatar użytkownika
Qcyk
mod
mod
Imię: Przemek
Sprzęt: 690 SM

Post autor: Qcyk » 5 lutego 2018, 10:03

Mazzi walnie przyczyniasz się tym tematem do jego nie umierania ;P
Z resztą co tu mówić, młoda krew napływa raczej na FB niż tu.
Uważaj na myśli, bo stają się słowami...

Awatar użytkownika
NyNeK
KGP 160
KGP 160
Imię: Dominik
Sprzęt: Xl 1000, CR 250

Post autor: NyNeK » 5 lutego 2018, 13:20

Wielka szkoda, że takie koleje losu spotkały to forum. Jakoś tu człowiek czuł się bardziej związany z środowiskiem, na FB to już nie to samo.

Awatar użytkownika
Mazzi
KGP 80
KGP 80
Kontakt:

Post autor: Mazzi » 5 lutego 2018, 13:31

Qcyk, cieszę się że po latach mogłem wspomóc forum o kilka postów żeby nie umarło :) Nie napisałbym tego co wcześniej gdyby nie fakt, że również uczestniczę mniej lub bardziej w forach podobnie branżowych ( motorowodne, kamperowe) i tam często ignoruję niektóre tematy bo za dużo tego jest co dzień (!). Wiele tam zapytań, chęci pomocy, spotkań, wspólnych wyjazdów lub zwykłe pitu , pitu , a to też fora " sezonowe" . A może niepotrzebnie się odzywałem bo i tak niczego nowego na forum nie wnoszę :?
A propo's FB , kiedyś na początku istnienia miałem, ale od kilku lat nie, bo za dużo czasu spędzałem "na niczym" i czytałem kto właśnie zjadł to czy tamto, czy jest/był tam czy ówdzie... uznałem to za gó..o i wysadziłem się w powietrze :) I dobrze mi z tym :lolsign: Prawdziwi znajomi zawsze zadzwonią a nie napiszą na FB kilku bzdur z okazji urodzin bo właśnie wyczytali że to akurat ten czas :hahaha:
Pozdrawiam
Mazzi

Awatar użytkownika
Qcyk
mod
mod
Imię: Przemek
Sprzęt: 690 SM

Post autor: Qcyk » 5 lutego 2018, 14:26

Może właśnie wnosisz, bo wcześniej takie dyskusje nawet nie ciągnęły się o ile w ogóle były....

Widzisz jakoś to tak poszło, że ludzie na wyjazdy nawet te krótkie umawiają się via fb... albo są fora poszczególnych modeli motocykli i tam ludzie latają we własnym gronie.

Od ustawek na świeżakowe latanie się się ludzie odzwyczaili.

Z resztą może co poniektórzy przyznają mi rację, że ludzie umawiają się na latanie we własnym gronie.

Paradoksalnie myślę, że forum docierało do szerokiego spectrum użytkowników.

Oj daleko by patrzeć Gliczarów się skończył, forumowy wyjazd w Biesy również...
A frekwencja na zakończeniu sezonu też nie rozpieszczała...
Uważaj na myśli, bo stają się słowami...

Awatar użytkownika
Szczota
KGP 160
KGP 160
Sprzęt: VS1400
Kontakt:

Post autor: Szczota » 5 lutego 2018, 16:50

Forum umarło 2 czy 3 lata temu dziś to już agonia i grobowe deski ;P niestety nikt nawet nie próbował nic z tym zrobić.....

Jedyne tematy które tutaj sie pojawiają to powitania , ludzie nie piszą bo nie ma sensu tutaj nic pisać , ludzie nie czytaja nie zagladają tutaj bo nie ma co czytać i kółko się zamyka ;P

czy tematy sie wyczerpały ?? wątpie , raczej to forum w formie którą prezentuje od jakiś 4 lat się wyczerpało.Tutaj już nikt nie patrzy na jakość tylko : jest jak jest .....fejsbuk , forum musi umrzeć , nikt tu nie zagląda , guwn** prawda , ale jak sie nic nie robi tylko patrzy jak jest to tak musi być ;P
etz250 ->B6N -> SV650Nx2-> VS1400

Awatar użytkownika
Noriad
KGP 80
KGP 80
Imię: Krzysiek
Sprzęt: CeBula
Kontakt:

Post autor: Noriad » 5 lutego 2018, 19:30

Ja na to patrzę troszkę inaczej, ale to pewnie dlatego, że jestem stosunkowo świeżym użytkownikiem, który w dodatku, przez swoją wrodzoną nieśmiałość, nigdy nie uczestniczył w żadnym evencie "forumowym" (MotoGrill, Pustynna Burza, Gliczarów, Nocne [to z BPM], rozpoczęcia czy zakończenia sezonu, grill u Leona, tyle pamiętam :P).

Wg. mnie tego typu forum stanowią ludzie, ale nie wszyscy. Mniejsza bądź większa paczka ludzi, którzy organizują. Organizują tematy, organizują spotkania, organizują atrakcje. I do tej paczki, rdzenia, przyłączają się nowi.

Widzę to po innym forum motocyklowym, na którym siedzę. Użytkowników 300, aktywnych użytkowników ~30, którzy się poznali na pierwszym zlocie. Powoli dołączają do aktywnych (w sensie piszących na forum) nowi, którzy byli na kolejnych zlotach, ale bardzo powoli. Ba, prędzej nowe osoby chcą przyjechać na zloty aniżeli produkować się na forum.

Inną kwestią jest coś, czego nie jestem w stanie wytłumaczyć, a mianowicie (cały czas piszę o tamtym forum) jakoś ludziom z Warszawy czy innego Wrocławia łatwiej się "spiknąć" na wspólne latanie. W kręgu Krakowskim panuje jakiś taki, typowo Krakowski, marazm...

edit: o kurczę, za tydzień stuknie mi już 10 lat tutaj...
Play hard, go pro!

jerryk
KGP 200
KGP 200
Kontakt:

Post autor: jerryk » 5 lutego 2018, 20:50

Patrz pan, takie wynurzenia. Ja jeszcze pamietam, nie tak znów odległe czasy, kiedy modzi banowali, bo ktoś przecinka nie postawił. Wtedy to napisałem, że przyjdą takie czasy, że nawet nikt tu kropki nie postawi. odpowiedź była taka, jedni odchodzą, drudzy przychodzą. Czyżby sprawdziła się moja przepowiednia?

Awatar użytkownika
polly
GP
GP
Sprzęt: sózócki

Post autor: polly » 5 lutego 2018, 21:09

No niestety mam wrażenie, że krakowskie towarzystwo przeniosło się na FB. Łatwiej, szybciej, ale jednak bez tego klimatu.
"Stara Gwardia" już jest stara i się nie udziela. "Młodzi" się rozproszyli. Efekt każdy widzi.
Ciekawym zjawiskiem jest fakt, że ten temat powstał i wpadło do niego w krótkim czasie więcej postów, niż w poprzednim miesiącu na całym forum. SKS chciałoby się rzec. Na wspominki wzięło :hihihi:.
jerryk pisze:Patrz pan, takie wynurzenia. Ja jeszcze pamietam, nie tak znów odległe czasy, kiedy modzi banowali, bo ktoś przecinka nie postawił. Wtedy to napisałem, że przyjdą takie czasy, że nawet nikt tu kropki nie postawi. odpowiedź była taka, jedni odchodzą, drudzy przychodzą. Czyżby sprawdziła się moja przepowiednia?
Przecież siedzisz tu nadal i wywołujesz kropkami Magdę :respekt:.
na co koni kupa, jak kierowca dupa?

ODPOWIEDZ