Kawasaki er6n

Moderator: Bacher

Awatar użytkownika
marusz
Kandydat
Kandydat
Imię: Mariusz
Sprzęt: Triumph Sprint ST

Re: Kawasaki er6n

Post autor: marusz » 26 stycznia 2012, 08:45

[quote="jerzu34"]Żółty najszybszy:D!!

No cóż, żółty szybki, ale czarny jest szybszy :)

Ogólnie świetny motocykl, wygodna pozycja, chociaż kanapa jest troszkę zbyt wąska. Zastanawiam się nad jej przeróbką.

Jestem pewny, że jazda na tym motocyklu sprawi Ci dużo przyjemności :)

Pozdrawiam wszystkich zapaleńców i do zobaczenia na trasie.

Marusz

Awatar użytkownika
DARIO
Kandydat
Kandydat
Imię: Darek
Sprzęt: KAWASAKI ER6F 2016
Kontakt:

Post autor: DARIO » 1 lutego 2012, 10:01

Pisałem tutaj 28 stycznia i jeszcze po mnie było kilka wpisów , ale widzę że wszystko usunięte !!! DLACZEGO ???

Awatar użytkownika
plaski_
Przyjaciel
Przyjaciel
Imię: Darek
Sprzęt: Suzuki SV 650S

Post autor: plaski_ » 1 lutego 2012, 10:05

Z tego co widziałem, to zostały przeniesione do chyba... spotkania kawasaki er6 w innym dziale :)
Pozdrawiam Plaski.

Awatar użytkownika
Spun
Kandydat
Kandydat
Sprzęt: Yamaha XJ 600N

Post autor: Spun » 1 lutego 2012, 12:19

Wystarczy przeglądnąć swoje posty i można zobaczyć gdzie znajdują się te brakujące ;) No i winny na końcu również się pokazał :D

viewtopic.php?f=78&t=16573

Awatar użytkownika
Bacher
mod
mod
Sprzęt: GSX-R
Kontakt:

Post autor: Bacher » 2 lutego 2012, 00:52

Spun pisze:Wystarczy przeglądnąć swoje posty i można zobaczyć gdzie znajdują się te brakujące ;) No i winny na końcu również się pokazał :D

viewtopic.php?f=78&t=16573
Dokładnie. Dyskusja o umawianiu na latanie została wydzielona do nowego tematu, proszę ją kontynuować w nowym temacie.
DARIO pisze:Pisałem tutaj 28 stycznia i jeszcze po mnie było kilka wpisów , ale widzę że wszystko usunięte !!! DLACZEGO ???
- Nieprawda, pisałeś 26 stycznia
- Tak, było kilka postów w odpowiedzi
- Nie, posty zostały tylko przeniesione
- Twój post był zupełnie nie na temat, podobnie jak odpowiedzi do niego

"Pomyśl, zanim coś napiszesz - Twoje posty świadczą o Tobie!"

Bacher

Awatar użytkownika
bolas$
Świeżak
Sprzęt: ER6N

Post autor: bolas$ » 9 lutego 2012, 21:37

Mam zamiar na wiosnę zmienić seryjny tłumik na coś głośniejszego i bardziej basowego :D :D Poradźcie mi, czy przy wymianie mogę podpiąc pod nowy tłumik starą sondę lambda czy to już jest dedyk pod konkretny komin ?

Awatar użytkownika
jerzu34
Znajomy
Imię: Krzysiek
Sprzęt: Kawa er6n
Kontakt:

Post autor: jerzu34 » 10 lutego 2012, 09:27

Raczej nie bedzie problemu,ja przekrecilem z oryginalu do leo vince i smiga:)

Awatar użytkownika
bolas$
Świeżak
Sprzęt: ER6N

Post autor: bolas$ » 20 marca 2012, 18:49

Witam, miałem ostanio małą przygodę :? i potrzebuję kupić lewy podnóżek kierowcy. Problem w tym, że przekopałem całe allegro i nigdzie nie mogę znaleźć. Nie orientujecie się może czy mogę go zastąpić podnóżkiem z innego moto ?

Awatar użytkownika
jerzu34
Znajomy
Imię: Krzysiek
Sprzęt: Kawa er6n
Kontakt:

Post autor: jerzu34 » 20 marca 2012, 19:12

moze Rizoma?:D

Awatar użytkownika
Borowa
Znajomy
Sprzęt: Aprilia SL750 Shiver

Post autor: Borowa » 21 marca 2012, 14:47

Hej. Nie wiem jaki rocznik ER6'ki masz ale do modeli z początku produkcji podchodzą bodajże od ZX6R 03-06'. Najlepiej sprawdzić organoleptycznie oczywiście i porównać.

Awatar użytkownika
wolek
Świeżak
Sprzęt: Kawasaki ER6n

Post autor: wolek » 22 marca 2012, 00:00

Wiewiora, ER6 to też jest moje pierwsze moto i powiem tak:
- chciałem mieć coś mocniejszego niż GS - tak, mam
- nie chciałem sobie zrobić krzywdy na za mocnym moto więc wybrałem ER6 - nie, jak na pierwsze moto jak Cię ponosi ułańska fantazja (tak jak mnie) to jest za mocne moto. Zanim zmieniłem blachy na krakowskie po kupnie to zdąrzyłem je upiłować o asfalt :/ Na szczęście oprócz obtartych plastików nic się nikomu nie stało. Polecam jazdę z pasażerem, mocno uszczupla osiągi :D
- chciałem mieć zwrotny motocykl - oj tak, ER6 jest lekkie i zwrotne, nisko zawieszony środek ciężkości daje wiele możliwości manewrowania przy małej prędkości. W mieście jazda w korku to poezja.
- czy kupiłbym coś innego na pierwsze moto? - ja nie, mimo szlifa, ale napaleńcom odradzam, bo zrobią sobie krzywdę.
No i na koniec, mam dobrego mechanika (spec od Kawasaki), który mi dłubie przy mojej Kawuni, jakbyś szukała mogę polecić z czystym sumieniem (żaden znajomy, brat, kuzyn itp. żeby nie było)
Pozdrowienia
Wołek

Awatar użytkownika
Kuba28
Kandydat
Kandydat
Imię: Kuba
Sprzęt: Kawasaki er6n

Post autor: Kuba28 » 27 września 2012, 20:26

Wspaniały motocykl bardzo wygodna pozycja moc nie powala ale jestem zadowolony wczesniej smigalem na r1 ale er6n nie zamienil bym już na typowego ściga moze dlatego ze jestem dosc duzy i ciezki wiec z moim boilerem tak to nazywam wygodniej na kawie i 200 km w porównaniu z r1 to zaden problem a na ścigu po takiej przejazdzce mialem juz dosyc dalszej jazdy jedyne co chcialbym zmienic w tym moto to wydech najlepiej na akrapovica :D
Pozdrawiam LwG
Na zawsze w naszych sercach Grześ[*]

Awatar użytkownika
moris
KGP 160
KGP 160
Imię: Hubert
Sprzęt: DL 650A
Kontakt:

Post autor: moris » 17 lipca 2014, 22:30

Piszę w imieniu 222majkel bo chłopak nie może jeszcze postować. Interesuje go opinia innych posiadaczy ER6.
Po zgaszeniu moto gotuje mu się płyn i wywala do zbiorniczka, żeby za chwilę zassać go z powrotem. Wentylator OK. Pompa OK. Termostat nie ok bo otwiera dopiero w okolicy 100C (wg serwisówki powinny być okolice 82C), więc go wyjął i czeka na nowy, ale objaw jest ten sam (może na mniejszą skalę). Układ odpowietrzony prawidłowo (normalny poziom chłodziwa jest na L, jak wywali dociera do F i za chwilę schodzi z powrotem do L). W płynie nie ma oleju, w oleju nie ma płynu. Płynu ze zbiorniczka nie ubywa, Jeszcze. Znajomy podejrzewa przedmuch z uszczelki pod głowicą. A może ten typ tak ma, że po zgaszeniu słychać bulgotanie w układzie i na chwilę przelewa się on do wyrównawczego? Moto nie ma wskaźnika temp. Kontrolka F1 nie błyska. Czy wiatrak w ER6 po odcięciu zapłonu powinien chodzić jeszcze aż do schłodzenia układu?
-----------------------
pozdrawiam
moris

Awatar użytkownika
zidi
GP
GP
Imię: Dariusz
Sprzęt: Suzuki Bandit 600S

Post autor: zidi » 17 lipca 2014, 22:35

Na 99% jest to wina uszczelki pod głowicą

222majkel
Znajomy
Imię: Michał
Sprzęt: ER6N, Versys

Post autor: 222majkel » 29 lipca 2014, 07:43

Po sprawdzeniu silnika w Techmoto na wszystkie strony to nie Upg. Problem ustał. Czy pomogła wymiana termostatu, czy nie wiadomo co płyn się nie gotuje. Jeżdżę, testuję, ale póki co 500km nawinięte i wszystko ok. Swoją drogą mikro chłodnica w tym modelu nie ułatwia sprawy w takie upały. Podobno po lifcie chłodnice są większe.

ODPOWIEDZ