FAQ  •  Zarejestruj  •  Zaloguj

Kawasaki er6n

Moderator: Bacher

<<

wiewiora

Świeżak

Imię: Kasia

Sprzęt: kawasaki er6n

Post 21 stycznia 2012, 07:18

Kawasaki er6n

Od niedawna posiadam Kawasaki Er 6n, i chciałabym poznać wasze opinie. Co sądzicie o tym motocyklu? :wink:
<<

plaski_

Przyjaciel
Przyjaciel

Imię: Darek

Sprzęt: Suzuki SV 650S

Post 21 stycznia 2012, 15:43

Re: Kawasaki er6n

Hmmmm a nie myślałaś o Tym przed kupnem? :P

Pojeździsz zobaczysz. Czy to pierwsze moto?

Fajne moto, moc odpowiednia, niezawodność na dobrym poziomie :)

P.S. Nie możesz spać w sobote o 7 rano?!
Pozdrawiam Plaski.
<<

wiewiora

Świeżak

Post 21 stycznia 2012, 17:01

W pracy byłam:( tak pierwsze moto:) dowiadywałam się, czytałam rożne opinie ale jednak bym chciała troszkę się dowiedzieć od doświadczonych motocyklistów.
:D
<<

plaski_

Przyjaciel
Przyjaciel

Imię: Darek

Sprzęt: Suzuki SV 650S

Post 21 stycznia 2012, 17:38

Pierwsze moto? Też brałem go pod uwagę, ale jakoś bardziej poszedłem w CB500 - mniej mi jej chyba żal jakby coś... odpukać!

Jeśli szukałaś w necie, to pewnie prawie wszystko wiesz. Jeśli tylko Twój egzemplarz trzyma się kupy, to nic niespodziewanego nie powinno Cię spotkać. A jak tylko pogoda się zrobi, to jeździć, ćwiczyć i cię cieszyc.
Ja już czekam na pogodę, żeby wsadzić aku i w drogę :)

Co to za praca przy kompie w środku nocy? :D
Pozdrawiam Plaski.
<<

Borowa

Znajomy

Sprzęt: Aprilia SL750 Shiver

Post 21 stycznia 2012, 18:13

Witaj. ER6N z 2006 roku posiadałem dwa sezony. Świetny motocykl dla początkujących jak i dla doświadczonych motocyklistów nie potrzebujących olbrzymiej mocy. Bardzo wdzięczny motocykl, lekki, dosyć mocny (72KM), bardzo łatwy w prowadzeniu, zwrotny z małym promieniem skrętu i bardzo mile zaskakujący przy dystrybutorze paliwa. Nie miałem z nim żadnych problemów. Z minusów to mogą denerwować wibracje ale z tego co wiem po 2007 roku zaszły jakieś zmiany w konstrukcji no i dźwięk z seryjnego tłumika to taki terkocik śmieszny. Podsumowując jeżeli kupiłaś zadbany egzemplarz to będzie Ci wdzięcznie służył.
<<

Bacher

mod
mod

Sprzęt: GSX-R

Post 21 stycznia 2012, 23:05

Bardzo wdzięczny motocykl. Niesamowicie zwrotny i poręczny. Mocy spokojnie wystarczy do jazdy w mieście. Niestety zawieszenie to typowa kanapa, do ostrzejszej zabawy jest kiepskie, za to w mieście rewelacyjne. Na akcesoryjnym tłumiku silnik brzmi świetnie. Hamulce nie zachwycają ale można łatwo poprawić ich skuteczność i wyczucie zakładając stalowy oplot i dobre klamki.

Bacher
<<

wiewiora

Świeżak

Post 22 stycznia 2012, 08:49

Dzięki za opinie :)
Miałam zmianę nocna niestety :P
<<

Zeri

KGP 45
KGP 45

Sprzęt: Kawa Z750

Post 22 stycznia 2012, 14:46

wiewiora, ja też się zastanawiałem nad tym sprzętem na swój pierwszy motóng, bo sobie ludziska chwalą tylko mi się zwyczajnie nie podoba :D Padło w końcu na Z750 bo za niezłą kasę się trafiła do paru poprawek. Myślę, że jak przyjdzie wiesna to chętnie zobaczę w akcji twój sprzęt na jakimś wspólnym lataniu, bo mnie bardzo ciekawią te o2o.

BTW: gdzie pracujesz, że tak Cię po nocach męczą?
Master of Disaster
<<

jerzu34

Znajomy

Imię: Krzysiek

Sprzęt: Kawa er6n

Post 22 stycznia 2012, 21:27

Er6n to takze moj pierwszy motocykl:)i jak narazie wzupelnosci mi wystarcza:)jezeli z tych nocnych zmian wpadnie Ci jakas premia to polecam klamki TITAXA! :banghead:
wyglad i poprawa hamowania MEGA!
<<

Borowa

Znajomy

Post 23 stycznia 2012, 09:21

Zgadzam się z przedmówcami co do klamek i przewodów w salowym oplocie. Ja w swojej ERce miałem klamki Womet-Tech i przewody Goodridge i zmiana była bardzo odczuwalna. Co do akcesoryjnych tłumików to jeździłem kawałek czasu na tłumiku przerobionym przez Edhaust ale uszy urywało. Co do wyglądu to starsze modele mają ten szklany słoik zamiast lampy z przodu i może to się nie podobać. Tył w prosty sposób można ulepszyć akcesoryjna lampą LED i innym mocowaniem tablicy :) W każdym razie gratuluję motorku i mam nadzieję, że będziesz z niego w 100% zadowolona.
<<

jerzu34

Znajomy

Post 23 stycznia 2012, 15:06

Borowa napisał(a):Zgadzam się z przedmówcami co do klamek i przewodów w salowym oplocie. Ja w swojej ERce miałem klamki Womet-Tech i przewody Goodridge i zmiana była bardzo odczuwalna. Co do akcesoryjnych tłumików to jeździłem kawałek czasu na tłumiku przerobionym przez Edhaust ale uszy urywało. Co do wyglądu to starsze modele mają ten szklany słoik zamiast lampy z przodu i może to się nie podobać. Tył w prosty sposób można ulepszyć akcesoryjna lampą LED i innym mocowaniem tablicy :) W każdym razie gratuluję motorku i mam nadzieję, że będziesz z niego w 100% zadowolona.

Kolego mozesz coś więcej napisać o tym tłumiku?jak Cię to finansowo wyszlo i czy warto;]
Pozdrawiam
<<

Borowa

Znajomy

Post 23 stycznia 2012, 21:23

Tłumik: Koszt przeróbki 300 PLN plus coś za przesyłkę. Dźwięk: mega głośny bas, ale po dniu jazdy głowa odpada bo to pełny przelot. Nawet ten dźwięk Ci się śni :). Redukcja i ...strzał, który budził pół miasta :) Marchewy świetnie widoczne w nocy :) Lepiej się zbiera od nowej seryjnej ERki co testowałem na drodze (założony też miałem filtr DNA ale bez żadnych zmian map). Ogólnie nie byłem przekonany czy gra warta świeczki i wróciłem do oryginału z powodu natężenia hałasu. Edhaust w pełni profesjonalna obsługa i wykonanie gorąco go polecam.
<<

Biniu

KGP 260
KGP 260

Imię: Bartek

Sprzęt: CB 1000 R

Post 23 stycznia 2012, 23:12

Mój kolega też przerabiał tłumik z ER6 u Pana Edka i jakoś tak dramatycznie głośno nie jest. Owszem basowo i fajnie, ale do ziania ogniem jak Smok Wawelski to mu daleko. Z akcesoriów też podobno nieźle jest dołożyć szybę na dalsze wypady. Nie wiem nie jechałem.
Też chwilę myślałem o tym motocyklu, ale jak go odpaliłem w salonie to pomyślałem, że to nie to czego szukam. Jakoś tak za cicho, za równo, za łagodnie.
Tak czy inaczej na pierwszy motocykl super.
:(
<<

wiewiora

Świeżak

Post 24 stycznia 2012, 19:37

W grafice komputerowej robię:) Oczywiście że chętnie bym sobie pojeździła :) dzięki za rade z tymi klamkami:) No mi akurat sie podobał zwłaszcza biały ( biała perełka). Acz kol wiek myślę o zmianie tłumika ale jeszcze nie wiem czy zmieniać no i na jaki? :/
<<

jerzu34

Znajomy

Post 24 stycznia 2012, 22:49

Żółty najszybszy:D!!
Panowie a jak tłumiki od Edka wyglądają przy spotkaniu z Panami w niebieskich mundurach?Bo puszka niby seria,homologacja tez jest..a dzwiek jakby nie seria;]istnieja jakies db killery do nich?
Następna strona

Powrót do Kawasaki