MOTOPARK Kraków

Moderator: Policho

Awatar użytkownika
WILU
GP
GP
Sprzęt: SV & TDM
Kontakt:

MOTOPARK Kraków

Post autor: WILU » 30 kwietnia 2017, 15:12

Widze ze na FB cos juz sie dzieje, tu jeszcze nic.
Kto się wybiera na ten tor w najblizszym czasie?
Ew. kto już był? - Mile widziane opinie.
Zapisałem sie na 07.05 g. 9:00 ( wszystko inne juz bez wolnych miejsc)
Ktos dołączy 7-go?

https://www.motoparkkrakow.pl/
"Zanim jednak mnie potępisz, stań przed lustrem - popatrz w siebie i zastanów się przez chwilę czy nie jestem cząstką Ciebie!"

Awatar użytkownika
Noriad
KGP 80
KGP 80
Imię: Krzysiek
Sprzęt: CeBula
Kontakt:

Re: MOTOPARK Kraków

Post autor: Noriad » 30 kwietnia 2017, 18:35

Ja luźno myślałem o przejechaniu się tam jako widz, z aparatem, więc jeżeli by mi to wypaliło to mogę parę fotek z tego wrzucić i tutaj :)
Play hard, go pro!

Awatar użytkownika
Policho
mod
mod
Sprzęt: KTM 690 SMC R
Kontakt:

Post autor: Policho » 1 maja 2017, 20:11

Byłem, jeździłem i jestem zadowolony. Nawinąłem dokładnie 71km i "pierwszego bula zaspokoiłem".

Przede wszystkim blisko, w końcu coś "koło domu". Jak chodzi o nitkę toru to ma ok. 800m i jest mocno techniczna. Tor generalnie jest dość wolny, bez prostych odcinków do uzyskiwania większych prędkości. Z jednej strony przez to jest bezpieczniej, ale z drugiej ciężko się po nim jeździ typowo sportowymi motocyklami. Zwłaszcza dwa następujące po sobie bardzo ciasne zakręty przysparzają problemy motocyklom mniej zwrotnym i z szybkim/długim pierwszym biegiem. Nitka toru jest dość wąska, a do tego ,na ten moment, tylko niewielka jej część jest pozbawiona zanieczyszczań. Trzeba być bardzo uważnym i nie wykonywać gwałtownych manewrów poza wąskim paskiem z przyzwoitą przyczepnością. Czuć wyraźnie, że przyczepność poza nim jest wyraźnie gorsza.
Asfalt jest dobrej jakości, a jak zostanie porządnie oczyszczony można już dziś stwierdzić, że będzie przyczepny.

Jest to doskonałe miejsce do poprawiania techniki jazdy. Na razie wymaga powściągliwości z uwagi na zabrudzenia asfaltu i nie w pełni wykończone pobocza, ale jest potencjał na przyszłość.

Organizacyjnie sporo jeszcze jest do poprawy, ale miejmy nadzieję, że z czasem nastąpią słuszne zmiany i obiekt będzie jeszcze bardziej przyjazny motocyklistom.
części zamienne - multimoto@o2.pl

Awatar użytkownika
Noriad
KGP 80
KGP 80
Kontakt:

Post autor: Noriad » 1 maja 2017, 21:37

Ja też byłem, jako widź, i patrząc "z boku" widać potencjał. Oczywiście póki co jest to po prostu wylany asfalt i w sumie nic poza tym, ale jak nitka będzie czysta + będą pobocza, to IMO zapowiada się ciekawy obiekt aby szlifować swoje umiejętności, sam tam chętnie wpadnę coś się nauczyć :) Przede wszystkim atutem tutaj jest cena, bo za 100 PLN można pośmigać na torze, a nie za ~300 + dojazd.

btw. toś Ty, Policho?

Obrazek
Play hard, go pro!

Awatar użytkownika
WILU
GP
GP
Kontakt:

Post autor: WILU » 1 maja 2017, 22:10

A jak z tym pomiarem głośności?
Bardzo się czepiają?
Jak ogólnie wygląda badanie przed wjazdem?
"Zanim jednak mnie potępisz, stań przed lustrem - popatrz w siebie i zastanów się przez chwilę czy nie jestem cząstką Ciebie!"

Awatar użytkownika
Noriad
KGP 80
KGP 80
Kontakt:

Post autor: Noriad » 1 maja 2017, 23:29

Ja widziałem gostka z urządzeniem do pomiaru decybeli jak mierzył jakieś moto (na jakiś konkretnych obrotach, nie na biegu jałowym), wydawało mi się że dość rygorystycznie się trzymali limitu (coś mi się o uszy obiło, że wynik ktoś miał 100-ileś db i gostek zawrócił się na "bramkach").
Play hard, go pro!

Awatar użytkownika
Micu
GP
GP
Imię: Kamil
Sprzęt: Honda Bali

Post autor: Micu » 2 maja 2017, 08:33

no ja dzisiaj będę robił lepszy dbkiller żeby to jakoś ogarnąć

Awatar użytkownika
Policho
mod
mod
Kontakt:

Post autor: Policho » 2 maja 2017, 09:00

Zdjęcie - tak, to ja.

Dużo motocykli zawracali, ale to m.in. przez mało profesjonalne pomiary. Czepiają się bardzo. Nie jest to nieuzasadnione, ale bardzo upierdliwe.
Myślę, że dbkillery powinny wystarczać w większości przypadków.

Byli i tacy na "plastikach" co po kilku okrążeniach rezygnowali definitywnie. Niestety to nie jest obiekt dla takich motocykli.
Załączniki
20170502_090833-1.jpg

Awatar użytkownika
vonPancia
KGP 110
KGP 110
Imię: von Pancia
Sprzęt: CB 500X

Post autor: vonPancia » 2 maja 2017, 09:16

No, to jest jaskółka! Więc chyba podobnie jak na torze Jaszczomp - tam też nie pogonisz, ale technicznie można się wyżyć (zależnie od konfiguracji zresztą). Za to nieco bliżej....

A jak to wygląda organizacyjnie - ilu ludzi jest w jednej sesji? Ilu jednocześnie jeździ?
Czy w ciągu tych 3 godzin możesz naginać, ile wlezie, czy są jakieś podziały - a jeśli są, to ile efektywnie wychodzi czasu?
Ho i crini già grigi,
ex cathedra parlo!

Awatar użytkownika
port88t
Przyjaciel
Przyjaciel
Imię: Piotrek
Sprzęt: F4i S
Kontakt:

Post autor: port88t » 2 maja 2017, 09:59

Maksymalny próg do którego wpuszczają to 98db. Dosyć rygorystycznie do tego podchodzą - wiem bo to kumpel tam siedzi i mierzy.

Powodzenia.

Awatar użytkownika
Noriad
KGP 80
KGP 80
Kontakt:

Post autor: Noriad » 2 maja 2017, 13:19

vonPancia pisze:A jak to wygląda organizacyjnie - ilu ludzi jest w jednej sesji? Ilu jednocześnie jeździ?(...)
Podając za ich fejsem, to na sesję jest max 21 maszyn, jeżdżą po 7 na raz.

Ja bym powiedział, patrząc na ten tor, że jest on dla takich początkujących bądź średnio-zaawansowanych. Na torówkę ten tor wydaje się za mały, ale dla kogoś, kto "nie umie skręcać" a chce się nauczyć wydaje się być gites :)

Co do norm, to jak dla mnie jest to zrozumiałe. Takie pewnie mają warunki wynajmu/budowy toru i muszą się tego trzymać. Z drugiej strony jednak 98dB to nie tak mało. Z trzeciej strony, może niektórzy sobie uświadomią, ze ich wydech nie jest "coś tam głośniejszy od serii" tylko "drze japę".
Play hard, go pro!

Awatar użytkownika
Policho
mod
mod
Kontakt:

Post autor: Policho » 2 maja 2017, 15:20

Sesja 3-godzinna to 3 wyjazdy po 20min. Max 7 motocykli na torze. Jak przejdzie pierwsza fala ciekawskich to na pewno te reguły będzie się dało zmienić, przynajmniej ja bym tak zrobił na ich miejscu. W późniejszych terminach już nie będzie tak dużo chętnych bo jak się co niektórzy już przekonali to nie jest tor, ten wymarzony, dla każdego motocykla/motocyklisty.
Dla tych co jeździli pod "Wisłą" to ten jest moim zdaniem bardzo porównywalny do niektórych konfiguracji, które robiłem. Pod "Wisłą" były zawsze dwie proste, a tu ich w zasadzie nie ma, no może jedna krótka przechodząca w szybki łuk. Z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że gdyby nie to, że jest trochę dłuższy, o ok. 300m, to oba tory można spokojnie uważać za bardzo podobne pod względem trudności technicznej i szybkości jazdy.

Obiekt jest super dla SM, lżejszych i zwrotnych motocykli. Na razie póki jest dość brudny i nie ma wykończonych poboczy to nie bardzo się nadaje dla początkujących.

Awatar użytkownika
Malysz
GP
GP
Imię: Piotr
Sprzęt: SV650

Post autor: Malysz » 2 maja 2017, 21:42

A jak się ma pomiar głośności do SM. Przecież te wydechy ląsują mózg. :P

Awatar użytkownika
WILU
GP
GP
Kontakt:

Post autor: WILU » 2 maja 2017, 23:49

Policho, czy "brak wykonczonych poboczy" oznacza
gruz tuż za asfaltem? Wolałbym się nie pocharatac ;)
W przypadku braku dopuszczenia do jazdy kasa przepada?

Awatar użytkownika
port88t
Przyjaciel
Przyjaciel
Imię: Piotrek
Sprzęt: F4i S
Kontakt:

Post autor: port88t » 3 maja 2017, 00:07

WILU pisze:
W przypadku braku dopuszczenia do jazdy kasa przepada?
Z tego co mi wiadomo możesz sie umówić na kolejny termin ale juz z "poprawionym" sprzętem. Jednak proponuję sie jeszcze upewnić.

ODPOWIEDZ