Kategoria prawa jazdy B dla motocykli o poj. 125 ccm (AT)

Rozmowy na temat moto-tekstow i przepisow PoRD

Moderatorzy: Qcyk, WS

Awatar użytkownika
Silver
Przyjaciel
Przyjaciel
Sprzęt: Junak
Kontakt:

Re: Kategoria prawa jazdy B dla motocykli o poj. 125 ccm (AT

Post autor: Silver » 12 czerwca 2014, 17:21

No i najważniejsze pytanie..
Czy po wprowadzeniu nowych przepisów mam machać lewą łapą do takiego gostka na 125 czy może uznać go za podgatunek motocyklisty i nie machać? :lolsign: :lolsign:
()*()
( -.- )
(")(")

Awatar użytkownika
Martyna
KGP 200
KGP 200
Imię: Martyna
Sprzęt: różne :P

Post autor: Martyna » 12 czerwca 2014, 20:00

Silver a jak mam prawo jazdy A i jeżdżę na 125 to jestem podgatunkiem czy już nie? I czy wolno mi machać do was nadgatunków na większych pojemnościach? Czy poziom mojej gatunkowości zmienia się wraz ze zmianą sprzęta czy jest mi przypisany i stały? :P

Awatar użytkownika
Iwantcookie
KGP 160
KGP 160
Imię: Kamil
Sprzęt: HH

Post autor: Iwantcookie » 13 czerwca 2014, 08:47

Poziom gatunkowości zmienia się z ilością pracy jaką trzeba włożyć w to co się robi:D
"Błyszczy się na słońcu motur !"

jerryk
KGP 200
KGP 200
Sprzęt: Skuter 125
Kontakt:

Post autor: jerryk » 13 czerwca 2014, 10:11

Martyna pisze:Silver a jak mam prawo jazdy A i jeżdżę na 125 to jestem podgatunkiem czy już nie? I czy wolno mi machać do was nadgatunków na większych pojemnościach? Czy poziom mojej gatunkowości zmienia się wraz ze zmianą sprzęta czy jest mi przypisany i stały? :P
-Jak latasz w japonkach i t-shirtcie, to hm, chyba podgatunek
-Jak latasz w japonkach i białych komunijnych rękawiczkach, to z tym machaniem bym uważał, bo można muchą czy innym komarem w paluszek zarobić
-Poziom raczej się zmienia, wraz ze zmianą stroju i przebiegiem motocykla, choć nie wszystkich to dotyczy :D :D :D :wink:

mario_orcus
Znajomy
Sprzęt: Honda CB 500

Post autor: mario_orcus » 13 czerwca 2014, 15:24

Patrząc na temat z nieco innej strony: urzędnicy i prawodawcy przyzwyczaili nas do tego, że chcą myśleć za nas. Pasy w samochodzie musimy zapinać, hazard - zabroniony - to tylko pierwsze jakie mi przyszły na myśl przykłady regulacji, które chronią obywatela przed skutkami własnych wyborów.
Nie chciałbym teraz dyskutować, czy to dobrze czy nie - przypadki są różne - niemniej jednak dotychczasowa tendencja była jasna: "Obywatelu - myślimy za Ciebie i dbamy o Ciebie, nawet jeżeli tego nie chcesz"

Tymczasem, propozycje dotyczące rozszerzenia uprawnień kategorii B, kierują się dokładnie pod prąd dotychczasowym trendom: "Obywatelu, wolno jeździć, ale sam pomyśl, czy potrafisz. A może potrzebujesz szkolenia? Sam zdecyduj, jesteś przecież już dużym Obywatelem". :-)

Taki zwrot w myśleniu o dokładnie 180st. mnie osobiście i sądzę, że innych także - nieco dezorientuje. Czyżby nasze państwo uznało nas za odpowiedzialnych i zdolnych do decydowania o swym losie? Czy to pierwsza jaskółka, po której nadejdzie odwilż i odejście od zasady "chrońmy obywateli przed samymi sobą"? Czy to nie za radykalny krok? Może - zapytam przekornie - nie jesteśmy gotowi na taki nadmiar wolności?

Awatar użytkownika
Petsi
Swój
Swój
Imię: Piotrek
Sprzęt: GSX-R 600 K8
Kontakt:

Post autor: Petsi » 26 czerwca 2014, 18:02

https://scontent-a-fra.xx.fbcdn.net/hph ... 8392_n.jpg

To dopiero początek ;) Myślę, że każdy swoje zdanie na ten temat ma jak dla mnie po jakimś czasie i wzroście wypadków z udziałem motocyklistów ta ustawa zostanie zmieniona a tym "poważnym", "prawdziwym" motocyklistom najbardziej dostanie się po du#ie ;)

Awatar użytkownika
koroviov
KGP 110
KGP 110
Imię: Marek
Sprzęt: SV650SS

Post autor: koroviov » 26 czerwca 2014, 18:45

A mnie ta ustawa zachwyca. To bardzo dobry krok w kierunku popularyzacji jednośladów. Obecnie nikt nie uczy jazdy na "ścigaczach" a ludzie jeżdżą i mimo, że sie trochę zabijają to jakoś nie ma mowy o wyższej kategorii na "prawdziwe" motocykle.
Najlepszym sposobem tuningu jest obniżenie masy. Masy motocyklisty - oczywiście.

Awatar użytkownika
Fotobiker
Swój
Swój
Imię: Krzysiek
Sprzęt: Motocykl

Post autor: Fotobiker » 27 czerwca 2014, 14:57

Ponoć weszła mechaniczna ,,skrzynka,,...

http://www.swiatmotocykli.pl/Motocykle/ ... BoxMotoTxt

ODPOWIEDZ