FAQ  •  Zarejestruj  •  Zaloguj

Pozdrawianie innych motocyklistów? [Ankieta]

Moderator: Bacher

Pozdrawianie innych motocyklistów w mieście i przy dużym natężeniu ruchu

Będę pozdrawiał
13
62%
Nie będę pozdrawiał
8
38%

Liczba głosów : 21
<<

Policho

mod
mod

Sprzęt: KTM 690 SMC R

Post 13 czerwca 2017, 22:54

Pozdrawianie innych motocyklistów? [Ankieta]

Pewnie zdania jak zwykle będą podzielone, ale myślę, że temat jest wart przemyślenia.

Może warto lansować nową "świecką tradycję" nie pozdrawiania motocyklistów, przynajmniej w ruchu miejskim. O ile na trasie spotkania innych motocyklistów i pozdrowienia są rzadsze, a tym samym mniej absorbujące uwagę, o tyle w mieście ciągłe machanie ręką i zwracanie uwagi na motocyklistów jadących z przeciwka jest już wręcz niebezpieczne. Jazda motocyklem wymaga większego skupienia niż samochodem, a tu jeszcze trzeba co chwilę odrywać ręce od kierownicy. Trzeba pozdrawiać, dziękować i to z niesamowitą częstotliwością co wcale nie sprzyja bezpiecznej jeździe w gęstym ruchu ulicznym.

Szanując swoje zdrowie postanowiłem, że od dzisiaj , przynajmniej w ryzykownych sytuacjach, a może i całkowicie w mieście zrezygnuję z pozdrawiania. Wolę poświęcić całą uwagę na prowadzenie motocykla i żeby nikt mi nie zrobił kuku.

Proponuję wam zrobić to samo. Co wy na to?

Jak przemyślicie temat to wyraźcie swoje stanowisko w ankiecie.
części zamienne - multimoto@o2.pl
<<

Micu

GP
GP

Imię: Kamil

Sprzęt: Honda Bali

Post 14 czerwca 2017, 00:27

Re: Pozdrawianie innych motocyklistów?

Myślałem że to oczywiste :D ja w trasie dziekuje kierowcom samochodów nogą jeżeli szybko jadę w mieście unikam aczkolwiek czasem jest okazja
<<

Marcellus

KGP 300
KGP 300

Imię: Marceli

Sprzęt: szypki

Post 14 czerwca 2017, 00:31

Policho - przy obecnej ilości motocykli to musielibyśmy non stop trzymać lewa w górze, a i tak połowa z mijanych by nie odmachała, albo nie wie ocb.

Ja staram się machać, ale w sytuacjach, gdzie nie mam jak to co najwyżej kiwam głową w ramach "odmachania".

Co do metody Mica jako podziękowanie samochodom - również prawa noga w dół w ramach podziękowania (pod warunkiem, że nie jadę szybciej, bo mi buta wtedy ściąga z nogi xD )
Gloria victis; www.motocorde.pl
<<

Policho

mod
mod

Post 14 czerwca 2017, 06:34

Nie chodzi o to jaki gest i którą kończyną wykonywać tylko czy w ogóle poświęcać część uwagi na wgapianie się w każdego motocyklistę jadącego z przeciwka oczekując na pozdrowienie i "obowiązek" odwzajemnienia. Niby nie zabiera to dużo czasu, patrząc na jednostkowy przypadek, ale mnożąc to przez ilość mijanych motocykli to absorbuje to obecnie sporo czasu.
Dlatego przechodzę na stronę przeciwników tego gestu w warunkach miejskich i chciałbym was przynajmniej sprowokować do przemyśleń lub nawet do lansowania takiego zachowania na drodze z uwagi na większe bezpieczeństwo. Ciekaw również jestem waszej opinii na ten temat.
Jeśli coś takiego stanie się normą to nie będziemy się wzajemnie na siebie obrażać, że gesty pozdrowienia nie są odwzajemniane. W sumie wystarczy, że coraz więcej motocyklistów nie będzie odmachiwać to i ci inicjujący będą się coraz bardziej zniechęcać.
<<

polly

GP
GP

Sprzęt: sózócki

Post 14 czerwca 2017, 09:21

Re: Pozdrawianie innych motocyklistów? [Ankieta]

Ja już od jakiegoś czasu, a może odkąd zacząłem jeździć, macham kiedy mogę. Jak przelatuję między autami albo jadę odcinkiem, gdzie muszę się skupić, to nie macham. Nie przejmuję się też tym czy ktoś mi odmachał lub ja mu nie odmachnąłem. Czasem akurat patrzę na chodnik czy pieszy nie wejdzie albo w inne miejsce drogi i nie skupiam się na tym czy jakiś motocyklista mnie pozdrowi. Nie ma co wchodzić wszystkim bez wazeliny.
Pozdrowienie fajna rzecz, ale nie zawsze są ku temu warunki.
na co koni kupa, jak kierowca dupa?
<<

Marcellus

KGP 300
KGP 300

Imię: Marceli

Sprzęt: szypki

Post 14 czerwca 2017, 10:03

polly napisał(a):...Czasem akurat patrzę na chodnik czy pieszy nie wejdzie...

Ehe, ehe. Akurat na to czy pieszy nie wejdzie :P Lato przyszło, spódniczki to i o wypadek nie trudno xD Polly nie kryj się, mam to samo :D

A co do odmachiwania - tak jak napisałem, jak mogę to odmacham, jak nie mogę to nie macham, bo albo robię jakis arcytrudny manewr, albo akurat zapierniczam i nie skupiam się na tym czy jedzie ktoś z naprzeciwka, żeby mu pomachać i przesłać buziaczki :)
Gloria victis; www.motocorde.pl
<<

leon

GP
GP

Sprzęt: SV650S & DR125SM

Post 14 czerwca 2017, 21:15

Krótko mówiąc - w trasie zawsze jak tylko mogę, a w mieście jak mi się zachce, bo tak jak Marcellus zauważył w takim Krakowie, to trzeba by cały czas lewą w górze trzymać, a przy śmiganiu miejskim między puszkami, to średni pomysł.

Czy pytanie w ankiecie jest ogólne, czy dotyczy właśnie jazdy w mieście o której Policho wspomniałeś?
www.picasaweb.google.com/leon.1981.krk
<<

jerryk

KGP 160
KGP 160

Sprzęt: Skuter 125

Post 14 czerwca 2017, 22:38

Goła, lewa łapka w górze jest bezcenna :lol:
<<

Policho

mod
mod

Post 15 czerwca 2017, 07:06

leon napisał(a):Czy pytanie w ankiecie jest ogólne, czy dotyczy właśnie jazdy w mieście o której Policho wspomniałeś?

Rzeczywiście tytuł ankiety był zbyt ogólny, poprawiłem.
<<

Nitrox13

Swój
Swój

Imię: Piotrek

Sprzęt: TS150&Pegaso650

Post 15 czerwca 2017, 08:29

Jeśli jest ku temu bezpieczna sytuacja to pozdrawiam jak najbardziej ale jeśli jest jakaś cięższa sytuacja to wiadomo że nie będę ryzykował swego i czyjegoś zdrowia oraz uszkodzeniem maszyny w celu pozdrowienia kogoś.
Często np. mijam kolumnę motocykli i wiadomo lewa i trzymam aż się rozminiemy bo nie chce mi się machać do każdego ale jak jest przede mną jakiś samochód,zakręt lub niepewna sytuacja to zbliżając się do tej sytuacji łapka idzie na kierownicę BO TAM JEST BARDZIEJ POTRZEBNA.
Pozdrowienia w postaci LWG jest czymś niespotykanym nigdzie indziej bo tylko motocykliści się tak pozdrawiają więc nie jestem za tym aby zaniechać tą no chyba już Tradycję ale wszystko z zachowanie bezpieczeństwa naszego jak i innych na drodze.
Pozdro
SztukąNieJestRozpędzićMotorAleGoWyhamować
<<

gres

Swój
Swój

Sprzęt: zx9r

Post 16 czerwca 2017, 07:46

ja bym tylko prosił żeby poza miastem zamiast odmachiwać to mrugnąć długimi jeżeli widzieliście policje z radarem za rogiem

a w mieście machanie jest bez sensu - to jak na szlaku w górach - na szlaku turyści się pozdrawiają a w mieście oczywistym jest że każdemu " dzień dobry" się nie mówi
<<

viper

KGP 300
KGP 300

Imię: Bartek

Sprzęt: F650ST

Post 18 czerwca 2017, 13:15

Czyli że ci z MC albo na HD od lat dbają o swoje bezpieczeństwo?
www.foto-zocha.pl www.przewozy-lukasz.pl

Powrót do Bezpieczeństwo