Honda Transalp 700

Chcesz poznać opinie innych, szukasz pomocnika do oględzin - napisz, na pewno ktoś pomoże

Moderator: leon

Awatar użytkownika
maciejce
Świeżak
Imię: Maciej
Sprzęt: Honda CBF600NA PC38

Honda Transalp 700

Post autor: maciejce » 25 czerwca 2020, 14:41

Cześć.

Zastanawiam się nad kupnem tego Transalpa:

https://www.otomoto.pl/oferta/honda-tra ... llery-open

Jednak do Radomia daleka droga i nie wiem czy warto jechać.

1. Ma ktoś doświadczenie z tym sprzedawcą?
2. Na co zwrócić szczególną uwagę? Widać, że miał co najmniej jakiegoś szlifa. Lagów raczej nie będę miał jak sprawdzić na miejscu, ramę tylko na czuja, choć przy mojej skoliozie zawsze mnie trochę znosi ;). Podobno rdza też się pojawia w kilku miejscach. Które są najbardziej istotnie i dyskwalifikują zakup na lata, a które mało problematyczne? Jakie są typowe problemy Transalpów, jakie pozwalają ocenić na oko przebieg etc.?
3. Wcześniej jeździłem CBF600, bardzo będzie brakować mi mocy? CBF ma te 12KM więcej, za to chyba też więcej masy.
4. Negocjowalibyście cenę? Jeśli tak, to do jakiej kwoty? Chciałbym go sprawdzić na tyle na ile potrafię, oszacować co jest do zrobienia i jaki będzie koszt i odjąć to od ceny tego rocznika w bdb stanie, ale mechanikiem nie jestem, więc to może być trudne do zrobienia.
5. Macie jakiegoś zaufanego serwisanta w Radomiu, który podjąłby się zrobienia takiego przeglądu na miejscu i negocjacji za mnie? Mógłbym zaproponować jakąś stałą sumę za oględziny i procent od tego co wynegocjiuje.

ODPOWIEDZ