CBF 600 Przybysławice

Chcesz poznać opinie innych, szukasz pomocnika do oględzin - napisz, na pewno ktoś pomoże

Moderator: leon

Awatar użytkownika
sieno
Znajomy
Sprzęt: FZ6

CBF 600 Przybysławice

Post autor: sieno » 24 lutego 2017, 21:40

Siema :)

Oglądał ktoś motocykl z linku poniżej lub kojarzy handlarza:
https://www.olx.pl/oferta/honda-cbf-600 ... b8a1670f66

Handlarz jak to handlarz zarobić musi, ale może ktoś kojarzy +/- co ściąga "okazje", szlify-rozbite, czy składa z kilku? :P

W wolnym czasie muszę sie wybrać go obejrzeć, ale w między czasie może ktoś podrzuci jakieś wskazówki. :banghead:

Awatar użytkownika
Filson
Kandydat
Kandydat
Imię: Filip
Sprzęt: Honda CBF 600s

Re: CBF 600 Przybysławice

Post autor: Filson » 4 marca 2017, 00:13

Hej! Osobiście sprzedawcy nie znam, ani motocykla w końcu nie obejrzałem (też celowałem w to ogłoszenie). Jedyne co, to rozmawiałem z facetem przez telefon (w rozmowie robił dobre wrażenie :D ). Do oględzin nie doszło. Na dzień kolejny gość jechał z dostawą sprzętu na północ, a mi później nie udało się znaleźć czasu. Chwilę później z resztą ogłoszenie zniknęło.

Co do moto, zastanawiają mnie crash pady. Albo są dwa różne, albo jeden jakiś uszkodzony czy coś? Ciężko mi ocenić po zdjęciach. Patrząc z grubsza wygląda dobrze.

Jak wspomniałem, w pewnym momencie ogłoszenie zniknęło. Myślałem, że się sprzedał. Jakiś czas później znów się pojawiło. Ogolnie rzecz biorąc sprzęt jest wystawiony od października lub nawet wcześniej.

To takie moje obserwacje nt. tego moto. Skoro jest znów dostępny może tym razem uda się przejechać i obejrzeć. W tym wypadku to najlepsze rozwiązanie (nie jest daleko). Jak byś sam zdecydował się na oględziny to chętnie poznam Twoją opinię.
Sprzedam moją Hondę - zły pan ją rozbił :(

Awatar użytkownika
sieno
Znajomy

Post autor: sieno » 6 marca 2017, 17:35

Siema :)
Byłem oglądałem w zeszły weekend. Co się udało ustalić:
- crasha z lewej strony nie ma bo moto leżało na lewą stronę - o czym Gość powiedział
- jak byłem to moto stało bez owiewek, lewa owiewka poklejone mocowanie. Na prawą stronę niby nie leżał, ale w prawej owiewce na zewnętrznej stronie jest dziwna dziura (nie na wylot, ale nie jest też zwykły odprysk lakieru)
- kufry malowane, połamane uchwyty w obu bocznych kufrach
- moto długo stało, bo nie mógł go odpalić. Podpiął ładowarkę z trudem odpalił
- opony doty 2011 i 2012 z tego co pamiętam
- przebieg budzi mocne wątpliwości...

Ogólnie chce obejrzeć sprzęt z jakimś znawcą tematu, czy moto warta uwagi.

Podsumowując sprzęt wydaje się być ok (z moich oględzin), ale trzeba się liczyć na stracie z inwestycjami: opony, aku i regulacje, eksploatacje. Także z niecałych 10k zrobi się 12k i tu jest mój problem...

Awatar użytkownika
Filson
Kandydat
Kandydat

Post autor: Filson » 7 marca 2017, 23:38

Dzięki za info. Trochę brzmi to niepokojąco, jakieś dziwne wgniotki, malowania itp. w połączeniu z takim przebiegiem... Przejechałeś się na nim? Jeśli mechanicznie był by ok, elementy które wymieniłeś są elementami do negocjacji ceny. Zapewne długo stało, bo tak jak mówiłem, gość go ma spokojnie 4 miechy. Wystawiał to kilkukrotnie.

Awatar użytkownika
sieno
Znajomy

Post autor: sieno » 10 marca 2017, 09:25

Trzeba się liczyć z tym, że motocykl idealny nie jest. Gdyby był idealny nie opłacałoby się go sprowadzić.

Nie jeździłem nim. Stwierdziłem, że póki co szkoda gościowi :dupa: zawracać, a jak się coś zmieni trzeba po prostu z mechanikiem przyjechać.

Awatar użytkownika
Filson
Kandydat
Kandydat

Post autor: Filson » 5 kwietnia 2017, 14:00

Po pół roku gość obniżył cenę ;) Chyba mało chętnych.

Awatar użytkownika
sieno
Znajomy

Post autor: sieno » 6 kwietnia 2017, 22:57

Ciśnienie rośnie :D może minąć wiosenny szczyt :P

Ja na szczęście jestem szczęśliwym posiadaczem Fazera :moto:

ODPOWIEDZ