Motocykle, których nie polecacie!

Chcesz poznać opinie innych, szukasz pomocnika do oględzin - napisz, na pewno ktoś pomoże

Moderator: leon

Awatar użytkownika
hitmatt
Świeżak
Imię: Mateusz
Sprzęt: Suzuki GSR 600

Re: Motocykle, których nie polecacie!

Post autor: hitmatt » 5 lipca 2012, 08:46

Patrzcie parę postów wyżej, znajdziecie kolejną aukcję tego gościa o nicku mission2be. Na serio to nie zdziwiłbym się gdyby wymienił tłumnik i zrobił inne zdjęcia... Więc uwaga... Niemniej jednak może koleś się nawrócił i już nie sprzedaje po wypadkach? W każdym razie w tym przypadku zalecam zachowanie szczególnej ostrożności...

http://allegro.pl/show_item.php?item=2466088078

Awatar użytkownika
mechanik2008
Kandydat
Kandydat
Imię: Marcin
Sprzęt: kawasaki zx 10r
Kontakt:

Post autor: mechanik2008 » 9 lipca 2012, 22:34

Brałem juz parę motorków od użytkownika mission2be i nie mam nic do zarzucenia w porządku gość .

Awatar użytkownika
hitmatt
Świeżak
Sprzęt: Suzuki GSR 600

Post autor: hitmatt » 14 lipca 2012, 16:09

To nie przez pomyłkę opisujesz motocykl po wypadku jako bezwypadkowy. Jeśli koleś chciał mnie naciągać to pewnie innych też, więc odrobinę ostrożności więcej nikomu nie zaszkodzi.

Awatar użytkownika
ElEkTrA
Znajomy
Imię: Paula
Sprzęt:

Post autor: ElEkTrA » 10 sierpnia 2012, 15:28

Odnośnie aukcji:
http://allegro.pl/honda-hornet-2004-wyd ... ?source=oo

Przed ewentualnym kupnem sprawdźcie go dobrze.
Tutaj cytat sprzedającego, który sama zauważyłam na Facebook'u (wpis z 20 maja 2012r.):
"pscoła powyżej 180km/h w zakrętach zaczyna wpadac w shimmy...hmmm...albo trzeba jezdzic wolniej albo zainwestowac w amortyzator skrętu :D"
DRUGIE ŻYCIE BYWA LEPSZE OD PIERWSZEGO

Awatar użytkownika
Marcellus
KGP 300
KGP 300
Imię: Marceli
Sprzęt: szypki
Kontakt:

Post autor: Marcellus » 2 grudnia 2012, 23:36

http://otomoto.pl/yamaha-yzf-r6-r-M3455101.html

POLECAM TEN SPRZĘT !!!!

Uważajcie, bo takich ogłoszeń jest coraz więcej, wśród osobówek i ciężarowych również ;)
Gloria victis; www.motocorde.pl

Awatar użytkownika
Leonidasek
KGP 110
KGP 110
Imię: Bartek
Sprzęt: Szerszeń

Post autor: Leonidasek » 3 grudnia 2012, 09:03

Mała sugestia, może zamiast wklejać link do Allegro lepiej skopiować całość ogłaszania lub zrobić zdjęcie, ponieważ link już nie działa
Mój nr: 509521184

Awatar użytkownika
wojto2003
KGP 45
KGP 45
Sprzęt: BMW S1000RR
Kontakt:

Post autor: wojto2003 » 5 grudnia 2012, 14:48

Leonidasek pisze:
Mała sugestia, może zamiast wklejać link do Allegro lepiej skopiować całość ogłaszania lub zrobić zdjęcie, ponieważ link już nie działa
Popieram bo te linki nie działają i jest to trochę bez sensu. Jest dział ako by go nie było :wink:
www.tplast.pl

misiauek
Kandydat
Kandydat
Imię: misio
Sprzęt: kein

Post autor: misiauek » 10 grudnia 2012, 13:02

Kawasaki ER-5, 1998, Kraków
http://otomoto.pl/kawasaki-er-er-5-M3434930.html
Bardzo dziwna, choć oczywista sprawa... Umówiłem się z gościem na serwis u chłopaków z Wilczej, rano (9:24) w dzień serwisu, dostaje smsa, że moto sprzedane i koleś zapłacił rano. 3 tygodnie później moto pojawia się z powrotem na aukcji, z tymi samymi zdjęciami i informacjami. Wniosek? Na serwisie pewnie wyszłoby coś brzydkiego, ale... Zanim zdecydowałem się na serwis, zauważyłem:
- lusterka nieoryginalne, powiedziano mi, że poprzedni właściciel je zmienił i takie już dostał
- bak wgnieciony w kosmicznym miejscu, tak jakby ktoś przyrodzeniem uderzył do niego, też informacja, że taki już był, na serwisie spadł na ziemię i się taki zrobił(...)
- tłumik zrysowany po długości
- moto ma problem z wkręcaniem się na obroty, po dodaniu gwałtownie dużej ilości gazu zdarzyło się że zgasnął, filtr powietrza był w porządku, po regulacji gaźników problem pozostał
- wg mechaników z serwisu, który wszyscy znają, lecz nazwy nie ujawnię, do wymiany łańcuszek rozrządu (serwis zaprzyjaźniony z właścicielem)
- kufer GIVI w sumie ok, jedno zarysowanie z lewej strony "parkingówka"
- BRAK centralki
- same zdjęcia są sprzed kilku miesięcy, z tego co pamiętam, moto ma najechane teraz ponad 52kkm
- kubek obrotów jest przetarty dość mocno
- założony jest filtr paliwa, a z tego co wiem, w tym modelu czegoś takiego nie ma fabrycznie:P (co kto lubi)
Więcej grzechów nie pamiętam:)
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
marcinfz6
Przyjaciel
Przyjaciel
Imię: marcin
Sprzęt: BMW R 1200 RT
Kontakt:

Post autor: marcinfz6 » 20 grudnia 2012, 22:28

http://otomoto.pl/yamaha-fz-fz1-2007-ig ... 72096.html

Dziś sam go zobaczyłem i co mogę powiedzieć to moto na pewno nie jest bez wypadkowe .
Był malowany a uchwyty do baku ktoś przyspawał migomatem , sory spawacze by się obrazili to nie spawy tylko smarki .
Lakiernik też nie był fachowcem bo po prawej stronie baku zamalował bezbarwnym lakierem odpryski starej farby która się do bazy przylepiła .
W silniku brak oleju płynów też deficyt motocykl mimo mrozu bardzo szybko złapał temperaturę.
Tylko jeden kluczyk a sprzedawca na pytania o historię motocykla udziela wymijających odpowiedzi .
Fachowcem nie jestem ale moim zdaniem to typowy tanim kosztem odpicowany na sprzedaż szrot kiedyś prawdopodobnie sprowadzony z angli .
w sypialni żona a w garażu kochanka

Awatar użytkownika
bert
Kandydat
Kandydat
Sprzęt: 08 Bandit 650
Kontakt:

R1 RN12 2006 Lava Red

Post autor: bert » 13 stycznia 2013, 10:57

http://otomoto.pl/yamaha-r1-M3460886.html

Motocykl znajduje się w Proszowicach (ul. Mikołaja Kopernika). Facet pisze, że zaliczył delikatny szlif i trochę rozminął się z prawda. Pytałem czy w moto było coś spawane, czy był malowany bak albo rama, właściciel zaprzeczył. Motocykl miał być w takim stanie jak po glebie oprócz zagruntowanych owiewek i całe w oryginale (Pytałem czy wydechy były dłubane właściciel przez telefon potwierdził kilka razy, że wszystko jest jak w oryginale).
Po przyjeździe na miejsce okazało się że moto znacznie różni się od tego co opisywał właściciel. moto przede wszystkim po więcej niż jednej glebie. Facet miał być pierwszym właścicielem aczkolwiek później się okazało, że kuzyn wziął moto w leasing co też wg mnie jest mocną ściemą. Jeśli chodzi o moje zastrzeżenia:
1. Naklejka Yamaha na prawej stronie baku jest nie oryginalna i się odkleja przy czym jest znacznie grubsza niż oryginał po lewej stronie.
2. Spawany stelaż czachy- właściciel twierdzi że był krzywy i złamał go podczas próby prostowania dlatego trzeba było pospawać...
3. Moto od nowości ma te same wszystkie płyny (info od właściciela), oprócz oleju co, do którego też mam wątpliwości.
4.Owiewki miały być gotowe do malowania, niestety trzeba je zeszlifować i gruntować jeszcze raz.
5. Po zagrzaniu wiatrak z lewej strony trze o chłodnicę.
6. Prostowany palnikiem set i klamka hamulca (info od właściciela)
7. Wydłubane wydechy mimo iż miałby być oryginalne.
8. Odległości kiery od ramy...dramat.
Podsumowując, bardzo powypadkowe moto i nie polecam. Straciłem tylko czas i pieniądze na dojazd...
Only the good die young

Awatar użytkownika
Christiano
GP
GP
Imię: Krystian
Sprzęt: Litr kawy
Kontakt:

Post autor: Christiano » 8 kwietnia 2013, 11:25

Widzę, że "sprzedawca" z Zalasowej dalej działa. Tzn., że o dziwo pewnie sprzedaje...

Przykład:
viewtopic.php?f=85&t=7626&start=45#p165699

Aktualne ogloszenie:
http://otomoto.pl/kawasaki-zx-zx6-600-n ... 75661.html
Nawet nie wie co sprzedaje....
pzdr
Christiano alias christiano_

Awatar użytkownika
Grzes_ext
GP
GP
Imię: Grzesiek
Sprzęt: XT660X

Post autor: Grzes_ext » 8 kwietnia 2013, 13:20

Słynny Pan z kodem "33-100" Ostatni ktoś wrzucał zapytanie o opinie CBR F4 od niego. A może trzeba spalić ta budę ?? :D
Na Olejaka Nie Ma Cwaniaka !!!

Awatar użytkownika
Leonidasek
KGP 110
KGP 110
Imię: Bartek
Sprzęt: Szerszeń

Post autor: Leonidasek » 8 kwietnia 2013, 13:46

Tam jest kilka blaszaków to może zamiast spalać to na szrot od razu z zawartością ;)
Mój nr: 509521184

Awatar użytkownika
doniu600
KGP 160
KGP 160
Sprzęt: F2

Post autor: doniu600 » 8 kwietnia 2013, 14:39

Christiano pisze:Widzę, że "sprzedawca" z Zalasowej dalej działa. Tzn., że o dziwo pewnie sprzedaje...

Przykład:
viewtopic.php?f=85&t=7626&start=45#p165699

Aktualne ogloszenie:
http://otomoto.pl/kawasaki-zx-zx6-600-n ... 75661.html
Nawet nie wie co sprzedaje....
a co jest z tym moto nie tak ??

Awatar użytkownika
AdamSsS
KGP 110
KGP 110
Imię: Adam
Sprzęt: CBR1100XX

Post autor: AdamSsS » 8 kwietnia 2013, 18:24

Heh . U tego handalrzyny bywa od czasu do czasy przyjaciel i patrzy co ten znowu przytargał .
A ta kawa . Miała złamany ogon fekgę krzywą i prawdopodobnie zawias przedni też był zmieniony . a tak to wiadomo czacah , zadupek , stelarz lusterek , przemalowane wszystkie dekle xD. . Mam wymieniac dalej ??

ODPOWIEDZ