Motocykle, których nie polecacie!

Chcesz poznać opinie innych, szukasz pomocnika do oględzin - napisz, na pewno ktoś pomoże

Moderator: leon

Awatar użytkownika
kenedi18
Swój
Swój
Imię: Wojtek
Sprzęt: FZ6N Black Edition
Kontakt:

Re: Motocykle, których nie polecacie!

Post autor: kenedi18 » 6 marca 2014, 08:30

"Witam
Pisze do waszego portalu szukając odpowiedzi na nurtujące pytania oraz
szczerą cheć wspólnego wyjaśnienia pewnej sytuacji jaka ma miejsce na
powszechnych portalu - otomoto.pl.
Dnia 04.03.2013 przeglądając ogłoszenia motoryzacyjne otwieram coś takiego
http://otomoto.pl/yamaha-thundercat-M3932189.html

Piszę z powodu mojego wielkiego zdziwienia jakie wywołało ogłoszenie
Yamaha Thunredcat. A dokładniej mówiąc jego treści która wprowadza w
ogromny błąd zainteresowanych kupujących. Aby jasno wyrazić moje
zaszokowanie i przestrzec przyszłych motocyklistów opiszę pewną
sytuację...
Motocykl który jest przedmiotem sprzedaży był moja własnością.
Nabyłem go w Krakowie jako sprowadzony z Niemiec, byłem wtedy trzecim właścicielem w kraju. Motocykl wtedy posiadał juz
polskie tab. rej. Jeździłem nim do roku 2013. To właśnie 14 Maja
miałem na nim wypadek w którym kierowca pojazdu osobowego wykonał manewr
skretu nie upewniając się że ja znajduję się na pasie sąsiednim,
wtedy wykonywałem manewr wyprzedzania. Rzeczoznawca stwierdził jego
kasacje z powodu sześciokrotnie przewyższającego kosztu jego naprawy od
wartości rynkowej. Motocykl w stanie wypadkowym sprzedałem na portalu
internetowym za 2,500 zł. Posiadam obszerną fotodokumentację. Z czasu przed kupnem , czasu użytkowania oraz po wypadku. Z powodu
mojego zamiłowania do tego motocykla znałem jego nawet drobne skazy oraz
uszkodzenia powstałe w wyniku użytkowania i zużycia się pewnych
materiałów. Poznaje ten motocykl, przedmiotowy był moim zamiłowaniem do
motoryzacji.
Sprzedawca jest w dużym błędzie twierdząc, że jest pierwszym
właścicielem. Jeżeli dobrze rozumiem sprzedawca nawet pisze o jego
bezwypadkowości!?
Czy to sie dzieje na realu? W czasie wypadku pomijając
moją utrate zdrowia uszkodzeniu w stopniu znacznym uległa rama motocykla
która była zdeformowana. na zdjęciu rozpoznaję ją po cechach charakterystycznych z przed wypadku. Nie można w ten sposób przedstawiać towaru na rynku
wtórnym. Głównie gdy chodzi o przyszłych kierowców jednośladów nie
będących w świadomości ogromnego ryzyka jakie się ponosi w czasie
kierowania takim motocyklem. Z wyrazem szacunku do portalu wyrażam swój
smutek patrząc na wyżej opisana sytuacje. Zgłosiłem to naruszenie
również na portalu otomoto.pl oraz interia pl. dn. 04.03.br. Uważam , że nie uczciwie jest postawienie sprawy w ten sposób. Jeśli trzeba będzie pokaże różne zdjęcia z przed i po wypadku by pokazać i uświadomić przyszłych nabywców przez kupnem tzw. leżaka. Proszę forum o umieszczenie postu w rozdziale który odpowiada najlepiej temu tematowi sprawy. Pozdrawiam"

Temat zaczerpnąłem ze strony t'cata i fz6, wkleiłem aby ewentualnie ostrzec kogoś przed tym motocyklem. Pozdrawiam
"Ty jesteś stary, a motór zawsze jary"

Awatar użytkownika
bert
Kandydat
Kandydat
Imię: Mateusz
Sprzęt: 08 Bandit 650
Kontakt:

Post autor: bert » 10 marca 2014, 18:44

Zdecydowanie nie polecam!

http://allegro.pl/kawasaki-zx6r-636-zx- ... 29752.html

Motocykl znajduje się 17 km od Suchej (Huciska).
- Jedna laga wymieniona druga laga prostowana.
- Bak malowany i to bardzo słabo.
- Mały wgniot na ramie, od kierownicy.
- Spawany lewy boczek.
- Brak dolnego wypełnienia czachy.
- Odległość przedniego koła od pługu budzi moje duże wątpliwości.
- Duża różnica odległości setów kierownicy od ramy.
- Prawy podnóżek nie oryginalny.

Sprzedający twierdził, że moto miało szlif tylko na lewą stronę i malowany był tylko lewy bok.Miał być idealnym stanie. Motocykl był zagrzany mimo, iż prosiłem o zimny silnik.
Stracony czas i pieniądze.
Only the good die young

Awatar użytkownika
Tytus
Znajomy
Sprzęt: Kx450F

Post autor: Tytus » 18 maja 2014, 17:23

http://olx.pl/oferta/suzuki-gsxr-1000-k ... 7d10f9fd3f
Pogięta chłodnica, wgniot na kolektorze. lewy ogranicznik cały ale mocno odbity, pęknięta czacha przy lusterku, pęknięte lusterko-reszte widać na foto-tutaj sprzedający poinformował o wszystkim przez telefon
http://olx.pl/oferta/suzuki-gsxr-r-1000 ... 652c5be215
W tym motocyklu to chyba jedynie wentylki nie były malowane a tak to wszystkie plastiki,felgi itp,brak części naklejek, część przyklejona nie dokładnie tam gdzie mają być, pozostałe półki ,ograniczniki ,chłodnica sety w miarę ok-tutaj sprzedający twierdził że się nie zna co tam było malowane, a na miejscu jak mu powiedziałem co było ciapane i co jest źle poprzyklejane to stwierdził że w takim stanie jak to jego to ciężko znaleźć takie moto.
http://allegro.pl/suzuki-gsx-r-gsxr-100 ... 89777.html
tutaj to wszystko się na bożej chwale trzyma pourywane zaczepy plastików, chłodnica, obudowa lamp od środka poklejona, ogólnie strach koło tego stać

Awatar użytkownika
skoczek66
Znajomy
Imię: Baśka
Sprzęt: yamaha 250

HONDA CBF 250 2004 RYBNIK

Post autor: skoczek66 » 24 maja 2014, 10:50

absolutnie nie polecam!
dzwoniąc do gościa pytałam o stan pojazdu, czy sprawny, w jakim stanie opony, to gość powiedział, że jeszcze spokojnie 2 sezony obleci i nic nie trzeba przy nim robić/ nie wymaga wkładu finansowego, wiedział, że przyjeżdżam z krk.. napisałam mu, że będę ok 13, była 13.20 dzwonię do gościa, a jego nie ma, no ale mówił, że będzie za 30min i w tym czasie, żebym sobie oglądnęła motocykl.. no ale ok.
patrzę na hondę.. i aż oczom nie mogłam uwierzyć, opony łyse!!!
zdecydowanie do wymiany, bo na tylnej pozostał jedynie delikatny ślad po bieżniku, a często opona była gładka, dramat!!
mowie koledze tego gościa, który był "w salonie Promex" na ul. lipowej (bo tam znajdował się ów motocykl), że przecież opony są w tragicznym stanie i nie nadają się do użytku, to gość mi powiedział, że słoneczna pogoda, że można śmiało jechać (do tej pory nie wiem czy ma tak kiepskie poczucie humoru czy sądził, że babeczce można wcisnąć wszystko..), co więcej dodał, że jak chcę nowy moto to żebym w salonie kupiła (co odebrałam jako lekko bezczelne, no ale z pustego to i salomon nie naleje :) )
obczaiłam tarcze - zdecydowanie też do wymiany - cieniutkie - jak poczucie humoru tegoż Pana,
wycieki przy uszczelce przy silniku (tu się nie znam, ale sam fakt istnienia wycieków nie jest dobrym znakiem, być może to kwestia uszczelki a być może konieczny byłby remont silnika - nie wiem, nie znam się)
kable pod zegarami zaizolowane taśmą,
zegary w mega tragicznym stanie, popękana obudowa, nieszczelna, zarysowana, przy pierwszej lepszej dziurze obawiam się, że by się to rozleciało, dramat!
motocykl też cały konkretnie zarysowany, wyobijany (tu się spodziewałam, ale nie aż tak!!), bo żal było patrzeć
większość śrub wyrobiona,
śruba przy baku wyrobiona i pordzewiała,
ramy i luzów już mi się nie chciało sprawdzać, bo już wystarczająco straciłam czasu (i kasy)
cena ostateczna motocykla to 2900 :D :D :D

na zdjęciach wygląda przyzwoicie, ale w rzeczywistości dramat!

NIE POLECAM

Obrazek

Awatar użytkownika
Rene
KGP 110
KGP 110
Imię: Michał
Sprzęt: ZX6r 636 MY15

Post autor: Rene » 24 maja 2014, 11:04

Nie już na zdjęciach wyglądał na zaniedbanego i zmęczonego życiem dziwie się że w ogóle pojechałaś oglądać.

Awatar użytkownika
skoczek66
Znajomy
Imię: Baśka
Sprzęt: yamaha 250

Post autor: skoczek66 » 24 maja 2014, 13:00

Rene pisze:Nie już na zdjęciach wyglądał na zaniedbanego i zmęczonego życiem dziwie się że w ogóle pojechałaś oglądać.
zdjęcia są bardzo dobre ;) w rzeczywistości zdecydowanie odbiegają od stanu faktycznego ;)
pojechałam, bo kilka rys, i lekkie wgniotki by mi nie przeszkadzały, ale ten motocykl to śmierć na kółkach, nie polecam i przestrzegam, typowy handlarz.

Awatar użytkownika
Biniu
KGP 260
KGP 260
Imię: Bartek
Sprzęt: CB 1000 R

Honda CB1000R Świdnica

Post autor: Biniu » 7 września 2014, 12:13

- Bak malowany dość niedbale ( wpyłki kurzu ) brak kompletu naklejek.
- Coś kombinowane z oponami i/lub/albo przebiegiem. Teraz zamontowane są takie z 2011 w stanie prawie nowym. 2 komplety na 11000km? Słabo to widzę.
- Obecny właściciel sprzedaje po kilku miesiącach.
- Brak drugiego kluczyka.
- Brak książki gwarancyjnej.
- Prawa strona silnika złożona na szarym sylikonie.
- Prawy crash-pad bez naklejek.
- Lewa cześć owiewki od wiatru rusza się jakoś subiektywnie bardziej.
- Klamki jakoś tak nie wciskają się zgodnie z osią kierownicy, ale to pewnie kwestia ustawienia (przy wciśnięciu kulka nie jest w osi kiery)

Ale jeździ superowo. Bardzo elastycznie i miło nabiera obrotów. Po kilku kilometrach jechałem jak swoim tylko przełożenia ma dłuższe i po delikatnym strzale z klamki dalej zajedzie :mrgreen:
igła.jpg
:(

Awatar użytkownika
swirek13
KGP 45
KGP 45
Imię: Marcin
Sprzęt: HONDA CBR 900RR SC33
Kontakt:

Suzuki GSXR 750 k1 okolice tarnowa ODRADZAM!!!

Post autor: swirek13 » 27 września 2014, 21:19

Witam jeśli jest ktoś zainteresowany ogledzinami tego sprzetu
http://olx.pl/oferta/suzuki-gsx-r-750-k ... c8c7b8e26b
To niech sobie daruje drogi bo moto jest po ostrych przejsciach. Najważniejsza wada to że moto jest poprostu krzywe i przy 160 km/h wpada w wibracje i trzepie kierownicą mimo iż posiada amor skretu. niestabily tor jazdy ciagnie na prawa strone.
Z mankamewntów do wymiany:
-uszczelniacze lag
-cały kompletny napęd
-komplet opon
-klocki
-tarcze
-łożysko główki ramy

Śilnik będzie pewnie do regulacji przepustnic tak mi sie wydaje bo jest nie równa praca pływa na obrotach. ogólnie wygląda pięknie ale napewno miała dobrego dzwona gdyż tuż za przednim kołem ewidentnie jest wytarty lakier od opony. gosc mówi że nigdy nie leżała a dekiel po stronie skrzyni biegów jest starty i zamalowany czarnym lakierem. tyle i pozdrawiam
NIE JEŹDZIJ SZYBCIEJ NIŻ TWÓJ ANIOŁ STRÓŻ POTRAFI LATAĆ

jerryk
KGP 200
KGP 200
Sprzęt: Skuter 125
Kontakt:

Re: Suzuki GSXR 750 k1 okolice tarnowa ODRADZAM!!!

Post autor: jerryk » 27 września 2014, 23:41

Jeżeli moto jest krzywe, krzywa rama, to cała lista mankamentów nie ma tu sensu. Taki sprzęt, to totalny złom. Jak stwierdziłeś że moto jest krzywe?

Awatar użytkownika
swirek13
KGP 45
KGP 45
Imię: Marcin
Sprzęt: HONDA CBR 900RR SC33
Kontakt:

Re: Suzuki GSXR 750 k1 okolice tarnowa ODRADZAM!!!

Post autor: swirek13 » 28 września 2014, 01:21

nie tyle ja co gosc ktory zajmuje sie motocyklami od lat, po puszczeniu kierownicy mial tendencje do uciekania w prawo, i zachowywał się niestabilnie podczas jazdy. na domiar tego tak jak opisalem wyzej przy predkosci powyzej 160km/h wpadal ewidentnie w tak jakby shimmy i to za kazdym razem przekraczajac ta predkosc przy czym mial zalozony amor skretu.
NIE JEŹDZIJ SZYBCIEJ NIŻ TWÓJ ANIOŁ STRÓŻ POTRAFI LATAĆ

sasek94
Znajomy
Sprzęt: hyo gt650

Post autor: sasek94 » 28 września 2014, 13:59

Jeżleli moto uciekało, bardziej wskazuje to na krzywe lagi moim zdaniem przynajmniej.
Ale i tak paści :) .

Awatar użytkownika
Policho
mod
mod
Sprzęt: KTM 690 SMC R
Kontakt:

Post autor: Policho » 28 września 2014, 19:21

Krzywe lagi lub główkę ramy można dosyć łatwo zdiagnozować bez specjalnych przyrządów. Przy niewielkich (niewidocznych "na oko") odchyłkach od normy nie powinno być odczuwalnych problemów podczas jazdy. Jak ściąga na którąś stronę to może to być również wina opon.
Nie zawsze jednoślad dwuśladowy jest uszkodzony. Powodem mogą być źle zamontowane/ustawione koła.
części zamienne - multimoto@o2.pl

Awatar użytkownika
AdamSsS
KGP 110
KGP 110
Imię: Adam
Sprzęt: CBR1100XX

Post autor: AdamSsS » 11 stycznia 2015, 11:52

http://olx.pl/oferta/ktm-duke-640-CID5- ... 69d8f14aea
Znajomy z Sącza był oglądnąć i na 98% kradziony w pl lub za granicy . Właściciel nie wyjaśnił jak wszedl w jego posiadania . Na pytanie czemu jest bez prawa rejestracji stwierdził że zgubił papiery . Nie wie z kad pojazd jest a nr vin nie pozwolił spisać do sprawdzenia .

Jeśli ktoś obraca się wśrud super moto czy też Strikte przy KTM proszę udostępnić może ktoś pozna moto .

Awatar użytkownika
koroviov
KGP 110
KGP 110
Imię: Marek
Sprzęt: SV650SS

Post autor: koroviov » 11 stycznia 2015, 13:23

Twój post przywraca wiarę w ludzkość, a przynajmniej w nasz Naród. Jaka piękna polska postawa wobec złodzieja. W dobie wszechobecnych konfidentów, którzy gotowi donosić na policję za darmo (przykład robienia zdjęć lub filmów i przesyłania na policję) Ty jesteś prawdziwą ostoją narodowego oportunizmu wobec władzy.
Uwierz, wielu na Twoim miejscu udało by się ma policję i przekazało informację, że być może mamy do czynienia ze złodziejem. Ale co tam. Nie ma co zawracać głowy gliniarzom. Niech lepiej swój czas poświęcą na kontrolę prędkości. A ja komuś ukradną motor to najlepiej wyżalić się na FB. To takie urocze.
Najlepszym sposobem tuningu jest obniżenie masy. Masy motocyklisty - oczywiście.

Awatar użytkownika
chinczykksws
KGP 160
KGP 160
Imię: Kamil
Sprzęt: GSX-R 1000 k8
Kontakt:

Post autor: chinczykksws » 11 stycznia 2015, 13:57

E tam , po co piszesz ze kradzione . Brac przebijać i latać :D albo vin Usunąć z ramy i motocykl nie do sprawdzenia i opalać ile wlezie . Tak się powinno robić :)

ODPOWIEDZ