FAQ  •  Zarejestruj  •  Zaloguj

Hiszpania i Portugalia. 9tys. km Wrzesień 2017

Moderator: leon

<<

Kot

KGP 80
KGP 80

Imię: Marcin

Sprzęt: HONDA CBR 600

Post 1 października 2017, 16:52

Re: Hiszpania i Portugalia. 9tys. km Wrzesień 2017

Następny etap podróży to okolice Girony. Na stronie jakiegoś biura turystycznego oferującego wyprawy motocyklowe, na wypożyczonych przez nich motocyklach znalazłem mapki 2 tras, gdzie oni zabierają ludzi i ich krótki opis. Spodobały mi się i postanowiłem również wrzucić je do naszego wyjazdu. A wyglądają tak

https://www.google.com/maps/dir/Girona, ... 0?hl=pl-PL

https://www.google.com/maps/dir/Girona, ... 0?hl=pl-PL

I muszę szczerze przyznać są zajebiste.
Odcinek od Sant Feliu de Guixols do Tossa de Mar jest obłędny. Nie wiadomo gdzie patrzeć. Na drogę która prowadzi serpentynami czy na wybrzeże.
Wydawało mi się, że damy radę zrobić te 2 trasy jednego dnia, co lepsze że wrócimy przed zachodem słońca ale oczywiście byłem w błędzie i zapłaciłem za to. Pojechałem w lustrzanej szybce i jak gamoń nie zabrałem zwykłej na zmianę. Możecie mi wierzyć że jazda serpentynami po wzgórzach po zmroku wcale nie jest fajna, a z szybką lustrzanką to już jest masakra. Niby prosta sprawa, jechać z podniesioną szybką. Kłopot w tym, że po zachodzie słońca szybko spada temperatura i to do jakiś 10 st. Słońce zaszło nam jak byliśmy w m. Tavertet, czyli jakieś 2h od domu. Po jakimś czasie od zimna kark mi już zdretwiał i musiałem jechać z szybką opuszczoną, ślepy prawie jak kret. O ironio najlepiej widziałem w tunelach, bo były dobrze oświetlone :D , w miarę było jak przejeżdżaliśmy przez okoliczne i oswietlone miejscowości ale poza nimi to był koszmar. Ale i tak było warto. Miejscowość Travertet oraz Rupit i Pruit , już tylko chociaż żeby je zobaczyć warto tam pojechać. Pomijając okolice, czyli kolejne niesamowite kaniony, to same te miasteczka są bajkowe. Tak jakby tam czas się zatrzymał. Wszystkie budynki zrobione z kamienia, w tym samym stylu, jak by człowiek cofnął się w czasie. Niestety nie mam żadnych ich zdjęć, zabrakło nam na to już czasu.
Z poczatku wydawało się że 3 tyg to aż nadto czasu ale prawda jest taka, że mineły błyskawicznie, w zasadzie to w wielu momentach go brakowało.
Załączniki
DSC_0359.jpg
DSC_0360.jpg
<<

Kot

KGP 80
KGP 80

Post 1 października 2017, 17:22

cd zdjęć
Załączniki
DSC_0361.jpg
DSC00466.jpg
<<

Kot

KGP 80
KGP 80

Post 1 października 2017, 17:28

W Platja d'Aro zostaliśmy kolejny dzień żeby naładować akumulatory przed wyjazdem i potem już tylko droga powrotna do Krakowa.

To by było na tyle.

Mam nadzieję, że Was nie zanudziłem.

Gdyby ktoś planował tam wyjazd i chciał się o coś zapytać, chętnie pomogę.
Załączniki
DSC00462.jpg
Okolice Tavertet.
<<

BigBoyKR

KGP 200
KGP 200

Imię: Radek

Sprzęt: Od 250 do 1500 ;)

Post 2 października 2017, 10:28

Spoko. Brawo Wy!
A najbardziej zazdroszczę możliwości wyjazdu na 3 tygodnie. Ech... może i mi się kiedyś uda ogarnąć więcej urlopu z domu na raz ;)
http://bigboykr.blogspot.com/ się uzupełnia..
Poprzednia strona

Powrót do GP TOURIST