Boże Ciało - gdzieś na południe 30.05 do 03.06

Moderator: leon

Awatar użytkownika
BigBoyKR
KGP 200
KGP 200
Imię: Radek
Sprzęt: Od 250 do 1500 ;)
Kontakt:

Re: Boże Ciało - gdzieś na południe 30.05 do 03.06

Post autor: BigBoyKR » 23 czerwca 2018, 14:27

To czemu ja zapierdzielam przy sprzątaniu chałupy? ;)
Wieczorem coś ogarnę. Nie później niż jutro ;)
http://bigboykr.blogspot.com/ się uzupełnia..

jerryk
KGP 200
KGP 200
Sprzęt: Skuter 125
Kontakt:

Post autor: jerryk » 23 czerwca 2018, 23:17

tia, ja też dziś usłyszałem"jak nie masz nic innego do roboty, to bier ścierkę i zmiataj kurze". Wszystko przez Ciebie. Moglem czytać relację a nie ze szmatą zapierdalać :cry:

Awatar użytkownika
BigBoyKR
KGP 200
KGP 200
Kontakt:

Post autor: BigBoyKR » 24 czerwca 2018, 09:30

NO dobra. Coś trzeba w końcu napisać. Ciągle brak czasu, ale teraz leje za oknem, jest niedziela to może nikt nic nie będzie ode mnie chciał?
OK, lecimy. Dzień trzeci.
Poranna pobudka, telefon do właścicielki mieszkania, że jesteśmy gotowi, wyjazd z garażu podziemnego (najtrudniejsza rzecz to się nie zgubić ;) ) i lecimy.
Z Izoli wrcamy na autostradę na Koper i dalej na północ. Po kilkunastu kilometrach zjeżdżamy na drogę E61 do Chorwacji (przejście Pasjak). W pierwszej miejscowości po zjeździe z autostrady zatrzymujemy się przy ichniejszej piekarni na śniadanie. Jakieś bułeczki, drożdżóweczki i soczki (z ciekawości soczek produkowany w Kosowie). No ale nic, trzeba jechać.
Chorwacja jest poza strefą Schengen, więc kontrola na granicy (same dokumenty) trochę schodzi. Motocykliści czekają w kolejce jak i my. Na szczęście przejeżdżamy bez większych problemów. Za granicą wpadamy znów na autostradę i nią dojeżdżamy do Rijeki. Omijamy to miasto z wielką rafinerią i zaraz za miastem zjeżdżamy na wybrzeże na słynną magistralkę, czyli droge nr 8.
Pierwsze kilometry są lekkim koszmarem. Nie spodziewałem się aż takiego ruchu tutaj. Non stop ciężarówki, kampery. Jedzie się ciężko. Upał staje się lekko dokuczliwy, bo non stop mamy ponad 30 stopni a w jednym z miejsc komputer pokazuje 36 :shock:
Decydujemy się stanąć w Novi Vinodolski na kawę, soczek, czy co tam kto ma ochotę. Muszę przyznać, że kawa była super, dodała trochę sił a lemoniada potem schłodziła ;)
Ruszamy dalej w kierunku Senj. Droga pierwsza klasa, ruch trochę zmalał.
Jdnak to właśnie od Senj do Zadaru jest najlepszy odcinek magistralki. Jedziemy raz grzeczniej, raz troche mniej. Przed Karlobagiem robimy sobie tzw kwadrans zdrowego "zapie...lania". Przed nami Audi (chyba S4) za nami Węgier w M5 ( w każdym bądź razie piątka w budzie F11). No jest zdrowo. W Karlobagu gość na moto przed nami zjeżdża na stację benzynową, Wegier w BMW leci pod prąd na ciągłej, skrzyżowaniu, pasach... zrobiło się gorąco. Gość na moto jakimś cudem zauważa debila z BMW. Ufff. Mogło się zrobić niefajnie.
Potem jedziemy już znacznie spokojniej. Stajemy na kilka foto foto.
Obrazek

Obrazek

Dojeżdżamy do Zadaru i kierujemy się do Petrcane. Tam mamy zarezerwowany nocleg. Jakoś udaje się trafić, choć nie jest to takie proste. Zostawiamy motocykle na parkingu a z "szefową" jedziemy melexem do drugiego pensjonatu, gdzie jest recepcja. Spoko, ale: po pierwsze jazda Melexem to strach w oczach mimo nędznej prędkości a po drugie musimy potem wracać z buta, w ciuchach moto. Dobrze, ze kurtki zostawiliśmy.
Plan na wieczór jest prosty. Prysznic, knajpa, morze, sklep, łóżko ;)
I mniej więcej tak go właśnie realizujemy. Znajdujemy knajpę z niezłym jedzeniem i bardzo zimnym piwem ;)
Obrazek

Potem wpadamy na plażę i do morza. Jest ciutkę chłodniejsze niż w Izoli, ale jak na początek czerwca to i tak jest super, choć woda mogłaby być czystsza

Obrazek

Potem jeszcze jakieś piwne zakupy i do domu.
Przejechane coś ponad 300km w upale, widoki wspaniałe, droga cudowna. Raj na ziemi. Moge tutaj tak cały rok.
Zostały nam dwa dni wyjazdu. Na "jutro" mamy klepnięty nocleg w Balatonfurred.

jerryk
KGP 200
KGP 200
Sprzęt: Skuter 125
Kontakt:

Post autor: jerryk » 24 czerwca 2018, 11:00

Super! Tylko zdjęcia się nie wyświetlają

Awatar użytkownika
BigBoyKR
KGP 200
KGP 200
Kontakt:

Post autor: BigBoyKR » 24 czerwca 2018, 12:49

zaraz coś podziałam

Awatar użytkownika
BigBoyKR
KGP 200
KGP 200
Kontakt:

Post autor: BigBoyKR » 24 czerwca 2018, 12:52

Nie mogę edytować, więc zdjęcia w nowym poście:
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Obrazek

ODPOWIEDZ