TOR MOTOCYKLOWO – SAMOCHODOWY nowa edycja w BO

Moderator: leon

Awatar użytkownika
chinczykksws
KGP 160
KGP 160
Imię: Kamil
Sprzęt: GSX-R 1000 k8
Kontakt:

Re: TOR MOTOCYKLOWO – SAMOCHODOWY nowa edycja w BO

Post autor: chinczykksws » 7 września 2016, 15:48

Gdzie jest Tor sie pytam :( ? Tylko z tym protestem moze byc jak z zamachem stanu w Turcji :D

Awatar użytkownika
przemq
Przyjaciel
Przyjaciel
Imię: Przemek
Sprzęt: SV650N

Post autor: przemq » 7 września 2016, 22:33

Zrobimy masę krytyczną a drogówka zrobi tamę dla tej masy.
ZIKiT bierze nas na przeczekanie.
GS500 -> SV650N

Tompkins
Znajomy
Imię: Tomek
Sprzęt: Bandyta

Post autor: Tompkins » 13 września 2016, 13:06

Witam,

konkurencyjna impreza, wprawdzie 800-1200 metrów ale lepszy rydz jak nic. Budowę planuje się zakończyć w 2016.

http://moto.onet.pl/aktualnosci/moto-pa ... wie/370fsb

Awatar użytkownika
David
KGP 80
KGP 80
Sprzęt: Kawasaki no_LTD

Post autor: David » 13 września 2016, 13:06

http://motoryzacja.interia.pl/news-rusz ... oto-parku-

No i potwierdziło się to, o czym wszystkim mówiłem od 2lat, dlaczego nie może powstać Tor z Budżetu Obywatelskiego.
Bo KTOŚ musi ZAROBIĆ.

Tor musi być wybudowany prywatnie (inwestorzy wystawili jako twarz "młodego" Kościuszko), i będzie wynajmowany za grubą kase organizatorom imprez, a przede wszystkim MIASTU - Ośrodkowi Egzaminacyjnemu do organizowania jazd doszkalających zgodnie z nowymi wymogami przepisów Unijnych.
Potem się powie, że skoro juz jeden tor jest, to nie potrzeba w Krakowie dwóch takich obiektów, ze sa ważniejsze sprawy do sfinansowania z budżetu, i projekt zostanie odwołany. Już wiemy, ze da się odwołać przegłosowany projekt, bo juz w tym roku to przeprowadzili.
---------------------------------------------

Awatar użytkownika
NyNeK
KGP 160
KGP 160
Imię: Dominik
Sprzęt: Xl 1000, CR 250

Post autor: NyNeK » 13 września 2016, 13:15

David link nie działa.
Podam następny: http://moto.onet.pl/aktualnosci/moto-pa ... wie/370fsb

Nieciekawie to wygląda.
Teraz można snuć podejrzenia czemu tak się snuje procedura toru z BO.
Sam fakt informacji medialnych na temat obiektu Pana z artykułu w finalnym momencie budowy też wydaje się być sterowany.
Panie FILIP .. należy się trochę informacji z pierwszej ręki.

Awatar użytkownika
martab99
KGP 160
KGP 160
Imię: Marcin
Sprzęt: BMW R1200GS

Post autor: martab99 » 13 września 2016, 18:53

Taaa
No i mnie się coś widzi że będzie "po polsku" czyli jak zawsze...
Pzdr
Marcin

Awatar użytkownika
przemq
Przyjaciel
Przyjaciel
Imię: Przemek
Sprzęt: SV650N

Post autor: przemq » 14 września 2016, 09:48

No i ciach babkę w piach.
Miało być inaczej i zapowiada się, że będzie jak zawsze.
GS500 -> SV650N

Awatar użytkownika
belor
KGP 110
KGP 110
Imię: Piotrek
Sprzęt: 550 Zefirków
Kontakt:

Post autor: belor » 14 września 2016, 11:57

Pokolenie wyruchani.pl :)
belorek.wordpress.com

Awatar użytkownika
Jacek_XR
Znajomy
Imię: Jacek
Sprzęt: Fazer 1000

Post autor: Jacek_XR » 14 września 2016, 13:10

Znaczy się tor kartingowy na 800m :D
Banzaiiiiiii

Awatar użytkownika
Sierdiukov
Przyjaciel
Przyjaciel
Imię: Michał
Sprzęt: Afryka CRF1000

Post autor: Sierdiukov » 16 września 2016, 10:29

Jacek_XR pisze:Znaczy się tor kartingowy na 800m :D
Hm... nawet jeśli... pościgać się na 800 m też będzie frajda, wg mnie nawet większa niż dzidowanie dwie stówy na wprost...? Mam nadzieję że będzie bardzo kręty :)
Co do podejrzeń czy to sterowane, czy podstawieni ludzie itp - poczekałbym na cennik i zasady użytkowania. Jeśli będzie rozsądny i będzie rozsądny grafik jazd wolnych, treningów - to nie widzę w tym nic złego. Wjazd na tor - powiedzmy za 20 zł/h będzie chyba rozsądną ceną. Ale to tylko takie moje wolne rozważania na temat elastyczności cenowej.
Oczywiście jeśli miasto "zkilluje" projekt BO to będzie mega s....syństwo. Ale miasta - a nie projektantów toru komercyjnego.
Pożyjemy, zobaczymy.

Awatar użytkownika
Malysz
GP
GP
Imię: Piotr
Sprzęt: SV650

Post autor: Malysz » 17 września 2016, 21:58

W Biłgoraju, duuuużo mniejszym mieście niż KRK jest tor (zajebisty zresztą, np. to, że z przewyższeniem) , na którym można pojeździć za 50zł/dzień. A ty piszesz, że 20zł/h jest ok? Dla nas, z Krakowa, Biłgoraj ma jeden minus, że jest daleko.

A to chyba wg. mnie najlepszy [url=https://www.youtube.com/watch?v=Vk5Y6lHgepQ]apel[url] dla włodarza(y) naszego miasta (bardzo wulgarne, tylko >18)

Awatar użytkownika
chinczykksws
KGP 160
KGP 160
Imię: Kamil
Sprzęt: GSX-R 1000 k8
Kontakt:

Post autor: chinczykksws » 19 września 2016, 20:40

małysz biłgoraj to nie krk w krk jest niestety wszystko drozsze :) wiec tor bedzie tez drozszy. byle by cena nie była za wysoko . A biłgoraj ma jeden powazny minus , jest nie rowny :( ale ogólnie sam układ toru i długosc jest bardzo fajna. Ja sie ciesze ze cokolowiek bedzie w krk i w tyg bedzie mozna wyskoczyc na 1h za 20 zł poupalac . Chociaz tyle.

tomcy
Kandydat
Kandydat
Sprzęt: SC57b

Post autor: tomcy » 20 września 2016, 15:21

Sierdiukov pisze:
Hm... nawet jeśli... pościgać się na 800 m też będzie frajda, wg mnie nawet większa niż dzidowanie dwie stówy na wprost...? Mam nadzieję że będzie bardzo kręty :)
Co do podejrzeń czy to sterowane, czy podstawieni ludzie itp - poczekałbym na cennik i zasady użytkowania. Jeśli będzie rozsądny i będzie rozsądny grafik jazd wolnych, treningów - to nie widzę w tym nic złego. Wjazd na tor - powiedzmy za 20 zł/h będzie chyba rozsądną ceną. Ale to tylko takie moje wolne rozważania na temat elastyczności cenowej.
Oczywiście jeśli miasto "zkilluje" projekt BO to będzie mega s....syństwo. Ale miasta - a nie projektantów toru komercyjnego.
Pożyjemy, zobaczymy.
Chyba nie wiesz co piszesz, te 800 m zrobią Ci tak kręte że 2 nie wrzucisz.....co do większej prędkości to wybierz się na większy tor i wtedy się wypowiadaj
Jeździłem po Brnie, slovakiaringu, pannoni i w końcu na Poznaniu (który defakto jest najwolniejszy)
Mam nadzieję że silesiaring będzie takim torem gdzie będzie można pojeździć

Nie neguje torów kartingowych tylko osobiście wole tory gdzie zmieniam biegi.....

Awatar użytkownika
Noriad
KGP 80
KGP 80
Imię: Krzysiek
Sprzęt: CeBula
Kontakt:

Post autor: Noriad » 20 września 2016, 17:41

@tomcy, jak to mówią "nie od razu Rzym zbudowano". Jakby na to nie patrzeć, to takich torów "motocyklowych", mniejszych (gokartowych) czy większych w Małopolsce nie uświadczysz. Jakikolwiek najbliższy tor, to z tego co się orientuję Silesia oraz Jastrząb, ale to jest ~170km w jedną stronę. Dlatego też, jak dla mnie, dobrze że powstanie taki tor. O ile tylko nie będzie miał zaporowego cennika, to na pewno będzie wielu chętnych aby tam pojeździć, nawet na tej 2-ce przez cały tor. Wtedy, a nuż jakiś inny inwestor stwierdzi, że też wybuduje coś takiego, większego lub mniejszego, bo będzie widział, że jest zapotrzebowanie na coś takiego, jest "nisza".

Powoli do przodu po prostu, powoli do przodu...

Żałuję jedynie, że niestety formalnie "udało się" zablokować tor z BO. Bo zapewne, jeżeli powstanie, to pewnie za parę lat.
Play hard, go pro!

Awatar użytkownika
Sierdiukov
Przyjaciel
Przyjaciel
Imię: Michał
Sprzęt: Afryka CRF1000

Post autor: Sierdiukov » 21 września 2016, 12:59

tomcy pisze:
Sierdiukov pisze:
Pożyjemy, zobaczymy.
Chyba nie wiesz co piszesz, te 800 m zrobią Ci tak kręte że 2 nie wrzucisz.....co do większej prędkości to wybierz się na większy tor i wtedy się wypowiadaj
Jeździłem po Brnie, slovakiaringu, pannoni i w końcu na Poznaniu (który defakto jest najwolniejszy)
Mam nadzieję że silesiaring będzie takim torem gdzie będzie można pojeździć

Nie neguje torów kartingowych tylko osobiście wole tory gdzie zmieniam biegi.....
To sobie wybuduj. Proste.
Mnie cieszy każdy tor.

ODPOWIEDZ